Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

Ви колись замислювались, що відбувається з рішеннями, ухваленими за хабар, коли факт хабара викривається ? Так от вам реальна ситуація. Суддя за хабар виносить рішення про поділ майна подружжя (так як треба хабародавцю).

Суддю та посередника (теж суддя) викривають. Посередника беруть на гарячому. Справу розслідують і передають до суду, де посередника визнають винним за ст.369-2 КК України (зловживання впливом). Суддю ж, яка ухвалювала рішення, виправдовують через те, що не довели, що взяла хабар (про цю ситуацію напишу окремо). Хоча вона не заперечувала, що «радилась», яке рішення виносити з посередником та головою суду, а оперативні відео чітко доказують, що суддя діяла в інтересах позивача і під впливом посередника.

Саме ж рішення про поділ майна проходить три інстанції та залишається в силі. Відповідач випадково довідується про цю ситуацію та кримінальну справу, але нічого не може зробити. При цьому заявником про злочин була саме хабародавець.

Питання направду цікаве: чи можна вважати законним рішення за таких обставин? Формально воно може бути законним, а як бути з «внутрішнім переконанням»?

Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ