Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

ВАСУ розглядав дуже важливу справу. Пам’ятаєте сумнозвісне рішення КСУ про третій строк Кучми. Як на мене саме тоді стався той невідворотний злам довіри до судової системи, який призвів до того, що ми маємо зараз.

Так от ВАСУ розглядає аналогічну справу, але стосовно судової влади. Рік тому багато голів судів, які були призначені Портновим, уявили себе кучмами в рамках окремого суду та за підтримки Ради суддів України вирішили, що 2+1=1.

Найбільш цинічним у цій ситуації є те, що ЗУ «Про відновлення права на справедливий суд», навпаки, був націлений на зменшення строків та підвищення ротації суддівських царьків. Але суди витлумачили його в протилежну сторону. Це дозволило багатьом одіозним суддям, таким як голова Апеляційного суду Черкаської області Бабенко А.М. ВТРЕТЄ ПОСПІЛЬ стати головою суду. Збирався втретє стати і Чернушенко, але напоровся на інтереси з АП, довелоь втікати.

Суддя Бондаренко оскаржив рішення зборів суддів про обрання головою Бабенка втретє. Перші дві інстанції він, зрозуміло, що програв. Ось рішення http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/51757246

Якщо ж ВАСУ задовольнить касаційну скаргу Бондаренко, то це означатиме, що багато голів судів обрані незаконно і треба буде ставити питання про обрання нових. Чи зацікавлені у цьому ті, хто хочуть зберегти існуючі «понятійні» правила у судах – звичайно, ні. Чи зацікавлене суспільство у заміні цих осіб – звичайно, так.

У цьому процесі суд заслухав сторони. Вийшов порадитись і зробив перерву до 09.06.16.

13260230_10205223877911003_827523412490201883_nКонтролюємо процес далі та закликаю небайдужих долучатися. Ну, а експертів прошу висловитись щодо ситуації.

Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ