Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

У Деснянському суді розглядається справа Бориса Крука. Це одна з небагатьох справ (№ 4201600000002127) щодо економічних злочинів влади Януковича, яку закінчили і передали до суду. Обвинувачений – одеський конвертатор, син колишнього нардепа Юрія Крука, знайомий Артема Пшонки, якого обвинувачують у заволодінні у співучасті з колишнім Генеральним прокурором Пшонкою коштами у розмірі понад 69 млн. грн., призначеними для ремонту будівель ГПУ. Про його затримання писав Юрій Луценко

https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri/posts/522912144574632

Адвокати Крука намагаються будь-якою ціною передати справу в Одесу. За нашою інформацією у суді рідного міста Крук розраховує на більш лояльне ставлення. 15 вересня 2016 року ВССУ відмовив адвокатам у відправленні справи в Одесу.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61330235. Ми подумали #перемога, Але …

Вчора на засіданні у Деснянському суді прокуратура зі здивуванням дізналась, що Вищий спеціалізований суд уже розглянув нове клопотання адвокатів про передачу справи в Одесу та ЗАДОВОЛЬНИВ його. Прокуратура про це НІЧОГО не знала, матеріали справи у ВССУ не передавались. Жодних повідомлень з ВССУ у прокуратури не було. Але неофіційно прокуратурі сказали, що сьогодні об 11:00 буде оголошення повного тексту Ухвали ВССУ про визначення підсудності.

Я пішов на це засідання і виявив дуже цікаві речі.

Засідання насправді було не об 11:00, а о 9:30. І коли я прийшов, то вже все закінчилось. Мені підтвердили, що клопотання адвокатів задоволено та справу передали в Одесу.

Перше засідання ВССУ, на якому ухвалено рішення про зміну підсудності, відбулося вчора об 11:00. Про дане засідання прокуратура була повідомлена ПОШТОЮ 07.10.16 (пятниця). Тобто ВССУ апріорі усвідомлював, що прокуратура не отримає це повідомлення до засідання. Дійсно, прокуратура отримала повідомлення лише сьогодні зранку. До речі, про попереднє засідання, яке було у вересні прокуратуру повідомили теж лише за день, але ФАКСОМ, що дало можливість потрапити на засідання. Цього разу вирішили повідомити у спосіб, який виключав своєчасне повідомлення прокуратури.

На судовому засіданні у понеділок були присутні два адвокати Крука. Тобто їм було відомо про засідання. Цікаво, їм теж надіслали інфо поштою?

На сайті ВССУ у переліку справ, призначених до розгляду відсутня інформація про цю справу. Немає будь-якої інформації про засідання і на дошці оголошень у самому ВССУ. Я сьогодні спеціально дослідив усі оголошення у ВССУ – інфо немає. Це визнали і у самому ВССУ, представник якого П.Бородіч, дав цьому оригінальне пояснення: «Сьогодні ж не засідання, а лише проголошення повного тексту ухвали». А хіба таке проголошення здійснюється не у судовому засіданні?

Таким чином є підстави вважати, що ВССУ зробив усе, щоб про це засідання не довідались ані прокуратура, ані громадськість. Випадковість?

Але весь фокус не лише у переведенні справи у Одесу.
14 жовтня (через 3 дні) закінчується строк утримання Крука під вартою. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61445044

Очевидно Крук дуже розраховує, що передача справи в Одесу завадить суду вчасно розглянути клопотання прокуратури про продовження запобіжного.

А ще цікавіше, що Крук почав давати свідчення проти Пшонки. Тим самим дав сигнал – витягуйте мене, або здам усіх. От і друзі Пшонки активізувались.

До речі, головуючим по справі був суддя Фурик Ю.П. – такий собі вундеркінд, який з суду першої інстанції у 2010 році, коли формувався ВССУ на противагу ВСУ, одразу став суддею ВССУ, минуючи апеляцію. Варто придивитись до цього судді.
http://zib.com.ua/…/10563-yufurik_kozhne_rishennya__ce_rezu…

Сьогодні у прес-службі ВССУ пообіцяли, що завтра готові публічно прокоментувати цю ситуацію. Тому журналісти – велкам.
_________________________

Офіційна фабула по цій справі

Пшонка В.П., за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, спільно з ними, за пособництва Крука Б.Ю., Соколовської-Аржаткіної Г.Л., Іванова А.П., Гончарова І.І., Ніколаєнка С.І. та інших осіб, які умисно сприяли викраденню грошових коштів шляхом надання засобів, усунення перешкод та заздалегідь обіцяного переховування слідів злочинів і грошових коштів, зокрема у спосіб конвертації викрадених безготівкових коштів у готівку та забезпечення учасникам злочину можливості подальшого вільного розпорядження ними, заволодів чужим майном (грошовими коштами), безпідставно перерахованими Генеральною прокуратурою України упродовж червня-листопада 2013 року на користь ТОВ «Телсі» на суму 69 063 535, 42 грн. (шістдесят дев’ять мільйонів шістдесят три тисячі п’ятсот тридцять п’ять гривень 42 копійки), що в тисячу і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян і є великою матеріальною шкодою, заподіяною державі.

Про суддю.

Фурик Юрій Петрович Указом Президента України від 15 червня 2001 року № 438/2001 призначений строком на п’ять років на посаду судді Хмельницького міського суду Хмельницької області, Указом Президента України від 23 березня 2004 року № 358/2004 переведений на роботу на посаду судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області, Постановою Верховної Ради України від 16 листопада 2006 року № 365-V обраний на посаду судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області безстроково, Постановою Верховної Ради України від 4 листопада 2010 року № 2679-VI обраний на посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Джерело: Roman Maselko

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ