Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

Вища рада юстиції відмовляється хоча б порушити справу про звільнення суддів, які кидали активістів за ґрати та позбавляли прав керування у часи Майдану. На це засідання варто прийти!

Сьогодні Вища рада юстиції (вул. Студентська, 12 а) на своєму засіданні може допомогти уникнути відповідальності двом суддям:
– суддя Оболонського суду м.Києва БЕВЗЕНКО (Оробець) Ю.П.,
– суддя Дарницького суду м. Києва Кириченко Н.О.

Всі памятають побоїще, яке влаштували «беркутівці» у ніч на 23 січня 2014 року на вул. Щорса та Кріпосному. Тоді близько 20 абсолютно невинних автомайданівців були звіряче побиті десятками «беркутівців». Побитих активістів затримали і звинуватили, що саме вони напали на «Беркут» та організували масові заворушення. При цьому не лише покалічили самих затриманих, але й вщент розгромили їхнє авто.

Судді при очевидності незаконності затримання та недостовірності доказів ухвалили кинути цих покалічених активістів за грати на 2 місяці.
http://www.pravda.com.ua/news/2014/01/24/7011247/
http://tsn.ua/…/v-kiyevi-sud-areshtuvav-sche-p-yatoh-aktivi…

Бевзенко (Оробець) ухвалила взяти під варту Сергієнка Дениса та Ігоря Пальоху. А ще вона ще позбавила прав керування двох автомайданівців за поїздку до Межигір’я.

Кириченко ухвалила взяти під варту Дениса Рубцова, а ще раніше – Дишканта Юхима

Тепер достеменно відомо, що це була спланована акція і пастка для активістів. Усі документи були сфальшовані, а активісти невинні. Прокуратура вже передала до суду обвинувальні акти щодо командирів двох рот беркутів та 8 беркутівців.
http://www.gp.gov.ua/ua/news.html…

А от судді ще не лише не сидять на лаві підсудних, але й навіть не звільнені, продовжують «вершити правосуддя» і отримувати зарплату.

Звільнення суддів є повноваженням ВРЮ. Але замість звільнення цих суддів ВРЮ має намір … навіть НЕ ВІДКРИВАТИ ДИСЦИПЛІНАРНЕ ПРОВАДЖЕННЯ щодо них. Саме таку рекомендацію дала дисциплінарна секція ВРЮ. http://www.vru.gov.ua/news/1676

Тобто ВРЮ відмовляється навіть зробити перевірку рішень і ці судді ПОВНІСТЮ уникнуть покарання. В їхньому досьє навіть не буде, що щодо них було дисциплінарне провадження. Їм навіть не доведеться публічно пояснити свої мотиви під час ухвалення рішення, а потерпілі не зможуть дати пояснень та додаткових доказів.

Якщо так відбудеться, це буде черговий плювок на очікування суспільства і нищівний удар по довірі до ВРЮ. Чи спроможна така ВРЮ забезпечити очищення судової влади і сформувати судовий корпус, до якого буде довіра ?

До речі, це якраз той випадок, коли Генеральний прокурор повинен згадати, що він теж є членом ВРЮ та несе відповідальність за їхнім рішенням.

Слухання ВРЮ є відкритими, починається з 10:00 (але це питання буде розглядатись близько 14:00). Кожен може прийти послухати (вул. Студентська, 12 а). ПРИХОДЬТЕ !!!

P.S. Для того, щоби було зрозуміло, що тоді відбулось і за яких обставин ці судді кидали активістів за грати, навожу пояснення одного із затриманих:

«Після зупинки свого автомобіля на протилежній стороні узбіччя я вийшов з авто з метою прояснити ситуацію та дізнатися про справжні причини зупинки автомобілів.
Не встигнувши зорієнтуватися в ситуації, я почув гуркіт транспортного засобу – автобусу, який зупинився по середині проїжджої частини по вул. Щорса. З автобусу почали вибігати працівники спеціального підрозділу МВС «Беркут», які почали бити та затримувати всіх, хто потрапив їм на шляху, а також нівечити припарковані автомобілі.

До мене також підбігли декілька працівників «Беркуту», які почали наносити мені удари за допомогою спецзасобів (дубинок) в область голови, тулуба, по ногах. Після отриманих перших ударів я впав на асфальт де мене продовжували бити наносячи удари ногами. При цьому, я зрозумів, що співробітники «Беркуту» також б’ють моє авто через характерний звук розбитого скла та нанесених значної кількості ударів по корпусу автомобіля. Як згодом стало зрозуміло, в автомобілі було розбито дзеркала, скло, фари, повороти, пошкоджено капот, кришку багажника, всі двері, прокололи всі шини.

Наносячи удари особисто мені та пошкоджуючи моє авто, перевищуючи свої службові повноваження та порушуючи всі допустимі норми Конституції України та Закону України «Про міліцію», працівники «Беркуту» не пред’являли жодних вимог які я повинен був виконати, а також не зазначали про те, що я якимось чином порушив громадський порядок чи вчинив правопорушення. Жодного опору працівникам «Беркуту» я не чинив.

Від отриманих ушкоджень моє обличчя, голова та тіло були в крові. Як згодом стало відомо, під час огляду мене лікарями було встановлено значне ушкодження голови, яке довелося усувати за допомогою хірургічного втручання шляхом нанесення близько 15 швів на потилиці, а тіло було все в суцільних гематомах.
Незважаючи на мій тяжкий стан через сильне побиття, всупереч моїй волі (хоча фізичного спротиву я не чинив) мене заштовхали із застосуванням фізичної сили до автобусу, в якому приїхали працівники «Беркуту», скрутивши руки за спину, поклали обличчям до полу, а після того як автобус рушив з місця – застосовували спецзасоби, наносячи повторно удари.

Під час руху, знущаючись з мене, використовуючи мій безпорадний та пригнічений стан після побиття, працівники «Беркуту» відірвали мене частину довгого волосся, яке згодом використали, як «кляп» та засунули всупереч моєї волі в ротову порожнину.

Стікаючих кров’ю затриманих доставили, як згодом стало зрозуміло, у внутрішній дворик Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві, а згодом до Дарницького РУ ГУ МВС України, де фальсифікуючи докази та не забезпечуючи належною медичною допомогою, мені було пред’явлено безаргументовану та абсурдну підозру в організації масових заворушень по вулиці Щорса !!!! (ч.2 ст.294 КК України), а згодом – підозру у вчиненні хуліганських дій поєднаних з опором працівникові правоохоронного органу (ч.3 ст.296 КК України)».

Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ