Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

Місяць тому ВРЮ зробила висновок, що судді Санін, Лічевецький та Мельничук, які фактично заборонили Євромайдан у Києві і таким чином легітимізували дії беркутівців щодо його розгону, нічого не порушили і не підлягають звільненню.

Тиждень тому один з цих суддів (Лічевецький) спокійно пройшов кваліфікаційне оцінювання у ВККС та підтвердив своє довічне право вершити правосуддя.

А от оцінка, яку цим суддям надали в окремій думці трьох членів ВРЮ – професорів Бойка і Мірошніченка та судді ВСУ Гусака, репутація і авторитет яких є бездоганними:

«Свавільні рішення судів у справі № 826/19020/13-а (щодо заборони мирних зібрань у центрі Києва на межі 2013 і 2014 років) мали надзвичайно тяжкі наслідки, на наш погляд, найтяжчі із числа всіх рішень про обмеження права на мирні зібрання, що були ухвалені під час Революції гідності.

Ці наслідки полягали у тому, що дії сотень тисяч протестувальників були фактично визнані незаконними, що йшло врозріз із уявленням людей про справедливість і позбавляло їх віри у те, що в тогочасній суспільно-політичній ситуації можна досягти реалізації своїх прав ненасильницькими методами.

За умов, коли Вища рада юстиції відмовилася визнати порушення присяги у діях суддів, що постановили рішення, які, на наше переконання, найбільше підірвали довіру до судової влади, скоріш за все, станеться так, що відповідне положення Закону України «Про відновлення довіри до судової влади» залишиться «мертвим».

http://www.vru.gov.ua/content/file/792_14.04_.2016_od_.doc

Я дякую п. Бойку, Мірошніченкові та Гусаку за те, що називають речі своїми іменами. Прикро, що у ВРЮ так мало тих, хто готовий щось якісно міняти, а не зберігати статус-кво і добивати довіру до суду.
Очевидно пора ставити питання про оновлення складу ВРЮ та зміну підходу до реформування і очищення судової влади.

Джерело: Роман Маселко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ