Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

Вища рада юстиці вчергове довела, що не хоче з’ясовувати справжні причини масовості винесення неправосудних рішень у часи Майдану.

Бенедисюк заявив, що причиною є … недосвідченість молодих суддів.

«Ті скарги, які ми розглянули, дають можливість визнати, що є недоліки в роботі суддів, є системні недоліки в судовій системі, констатував Голова ВРЮ. – Це, зокрема, стало зрозумілим після розгляду висновків ТСК щодо ухвалення суддями рішень про обрання запобіжних заходів. Там не лише вина суддів є, хоча ми й рекомендували до звільнення 29 суддів. Біда в тому, що було призначено молодих суддів, які не розуміли практики діяльності слідчих суддів. Інша проблема, що ніхто ніколи системно не займався навчанням цих суддів. Ми вбачаємо в цьому проблему і вважаємо, що в співпраці з Національною школою суддів потрібно навчати суддів, готувати їх до ухвалення відповідальних рішень, підвищувати їх кваліфікацію».

Абсурдність цього твердження доводить наведена Бенедисюком статистика: ВРЮ вирішила, що присягу порушили 10 молодих суддів (5-тирічки) і 19 – досвідчених (безстроковики). А як можна назвати недосвідченими суддів апеляційного суду м.Києва Бартащук Л.В., Беця О.В., Єфімову О.І., Коваль С.М., Приндюк М.В., у яких по 20-30 років стажу?

Натомість жодного слова про тиск з боку влади, хоча б ймовірний.

Шановні члени ВРЮ, може судді були молоді та недосвідчені, але суспільство вже трохи розбирається і чудово знає, у чому причина. І це явно не недосвідченість. Запитайте Ірину Мамонтову.

А намагання все звалити на недосвідченість ще раз доводить, що діючий склад ВРЮ та його голова не хоче називати і боротись зі справжніми причинами українського «кривосуддя». То чи спроможна ВРЮ буде втілити у життя ключові ідеї судової реформи.

Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ