Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

Судді Майдану таки БУДУТЬ ПОКАРАНІ!

Вчора ВСУ поставив остаточну крапку в питанні, чи порушили присягу судді при винесенні незаконних рішень стосовно активістів Майдану і чи будуть вони хоча б звільнені.

Нагадую, досі Вищий адміністративний суд масово скасовував рішення ВРЮ про звільнення суддів Майдану. ВАСУ вважав, що судді нічого не порушили. Натомість Верховний суд, розглянувши справи судді Чалої, Швачач, Марцинкевича, вирішив, що Вища рада юстиції прийшла до правильного висновку про порушення цими суддями присяги, а рішення ВАСУ про скасування висновків ВРЮ є незаконними.

13667836_10205542016544270_2457979534443141484_oОтже, усі намагання суддів продовжити традицію безкарності, користуючись «особливим підходом» ВАСУ зазнали фіаско. На моє переконання, рішення ВСУ є законними і справедливими. А от чому ВАСУ в усіх справах зайняв позицію про неможливість відповідальності суддів, викликає цілу низку запитань. Окремі висновки ВАСУ відверто дивували.

Безкарності не буде і це справді дуже важливий сигнал. А ще – це доказ того, що суддям варто керуватися верховенством права, а не вказівками влади.

Але ці судді, це лише невеличка частинка. Невідворотність покарання повинна спрацювати для усіх, хто тоді переступив закон і совість та зрадив присязі.

Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ