Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

ВРЮ вчергове підтвердила сумнів у своїй спроможності провести справжнє очищення судової влади.

14 липня ВРЮ вирішила, що суддя Шевченківського районного суду м.Києва Козятник Л.Г., яка позбавила прав керування Nina Zenich та ще чотирьох водіїв за поїздку до Межигір’я на підставі сфальсифікованих документів, є невинною і не може бути звільнена.

Цю справу в часи Майдану вів я. Зеніч звинувачували, що вона не зупинилась там, де її взагалі не було. Суд тривав 3 години ми надали вичерпні докази невинуватості водія. Виступили шість (!!!) свідків, які чітко судді пояснили, що вони взагалі не їхали там, де їх начебто зупиняли. Допитали й інспектора Пікожа, який в основному казав  «не пам’ятаю» та «я не буду відповідати». Це треба було бачити, як суддя захищала інспектора та нападала на свідків захисту і вишукувала найменші неточності у свідків, але не давала дізнатись деталі в інспектора. Усі клопотання про витребування додаткових доказів були відхилені.

Але рішення Козятник відзначилась особливим цинізмом. У суді було встановлено, що водій має двох малолітніх дітей. Одна дитина – інвалід, яку постійно треба возити до лікарів. Забрати у мами права означало позбавити дитину належного лікування і це проговорювалось у суді. Суддя «врахувала» цей факт. У постанові так і написала – суд бере до уваги, що Зеніч має двох малолітніх дітей … і тому застосувала максимальну санкцію – 6 місяців позбавлення прав.
Підтримка ВРЮ такого цинічного судді є дуже «хорошим» сигналом для суддів на старті масових конкурсів на посади суддів.

До речі, саме Ніна Зеніч була потерпілою, яка ще в часи Майдану знайшла мужність вийти зі мною на прес-конференцію та голосно заявити про факти масштабних фальсифікацій і упередженості суддів. Нагадую, тоді масово палили автомобілі активістів і такий крок міг мати конкретні наслідки.

З тієї прес-конференції минуло 2,5 роки і от результат – факти фальсифікації підтверджено, а суддя невинна!!!

Я ще раз акцентую увагу на ролі ВРЮ. Особливістю тієї справи є те, що підставою для її розгляду став висновок ВККС, відповідно до якого суддя Козятник у цьому випадку порушила присягу і має бути звільнена. Наголошую, ВККС вирішила, що Козятник порушила присягу, а ВРЮ – суддя нічого не порушувала.

Це вже дуже тривожний сигнал. Якщо можна ще погодитись з певним радикалізмом ТСК, яка в основному вирішувала звільнити суддів, то ВККС у цьому точно не була помічена. Тобто ВРЮ вирішила продемонструвати особливо м’який підхід до суддів.

ВРЮ вчергове підтвердила свою порочну практику – «одне порушення прощається, яким би тяжким воно не було». Це вже відпрацьовано на суддях Саніну, Чаусу, Трубнікову, Бугілю, Захарчук та ін. При цьому ВРЮ закриває очі на інші рішення, які виносили такі судді (Козятник виносила ще 4 аналогічних рішення). Наступним у черзі на виправдання буде суддя Кицюк, де ВРЮ розглядає лише один епізод.

Раніше ВРЮ підтверджувала 63 % рішень ТСК про звільнення суддів. Я переконаний, що зараз ВРЮ взяла курс на суттєве зменшення проценту звільнених. Якщо так піде надалі, то лише незначна частина з приблизно 330 суддів Майдану буде звільнена.

Чим ближче до отримання ВРЮ повноважень на звільнення та призначення суддів, тим менше у мене довіри у готовності та спроможності ВРЮ забезпечити справжню реформу.

Тому дуже важливо ще раз уважно придивитися до діючих членів ВРЮ і тих, які будуть обиратися. Саме вони вирішуватимуть, яким буде наше правосуддя у найближчі десятиліття і кому служитимуть нові судді – праву чи владі?

11

123Джерело: Roman Maselkо

БЕЗ КОМЕНТАРІВ