Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

І знову про Вищу раду юстиції. ВРЮ на засіданні 9 червня 2016 року ухвалила рішення про припинення діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. http://www.vru.gov.ua/news/1578

Все б нічого, але ще 25 травня, тобто за два тижні до припинення ТСК я отримав відповідь з ВРЮ, що ТСК вже припинена.

Скажете формальність, яка ні на що не впливає. Помиляєтесь. Зараз судді масово оскаржують законність подачі заяв на суддів до ТСК прокурорами. І вже є низка рішень (зокрема ВАСУ), що прокуратура не мала права цього робити. Це може дозволити суддям уникнути відповідальності.

Відповідно до ч.5 ст. 2 ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади України» заяви, що надійшли після закінчення визначеного цією статтею строку, а також заяви, щодо яких Тимчасова спеціальна комісія не встигла ухвалити рішення до закінчення своїх повноважень, передаються до Вищої ради юстиції для продовження їхнього розгляду за загальною процедурою.

Тобто закон передбачав ймовірність надходження заяв і після закінчення строку, який встановлено законом. Ці заяви мали б передаватись ВРЮ для розгляду.
Користуючись цією нормою, я подав низку заяв щодо суддів, відносно яких заявниками до ТСК були прокурори. Адресував їх на ТСК (як це вимагає закон). Оскільки рішення про припинення повноважень ТСК не було, то все було законно.

Була певна неоднозначність, що робити з цими заявами, але ВРЮ вирішила піти найвигіднішим для суддів шляхом – заявити, що діяльність ТСК припинена і повернути заяви.

Тим самим ВРЮ, по-перше, дозволила суддям оскаржувати законність розгляду заяв, які були подані прокуратурою і таким чином ухилитись від відповідальності.

По-друге, просто повідомила неправду, бо до 09.06.16 ТСК ще не була припинена і до недавна передавала ВРЮ справи. Тому можливість передати ці заяви ТСК, щоби вона їх передала ВРЮ, була. Але ВРЮ не скористалась цією можливістю. Чому? Питання риторичне.

Довіри усе менше.

13466200_10205368125317098_4694324725888173952_n

2Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ