тюрма
У Росії українцеві за звинуваченням у шпигунстві дали 11 років колонії

Московський обласний суд засудив до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму громадянина України Валентина Виговського за звинуваченням у шпигунстві на території Росії. Про це повідомляє російський Інтерфакс.

З резолютивної частини вироку випливає, що Виговського визнали винним за ст.276 КК РФ (шпигунство). Також суд постановив повернути в дохід держави 3900 євро, вилучені у Виговського. Адвокат українця повідомила, що планує оскаржити вирок через надмірну суворість покарання. Справу розслідували органи ФСБ під грифом «цілком таємно». У свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав вирок українцю Валентину Виговському черговим актом свавільного цинізму Росії. Про це міністр написав у Twitter.

Про справу Виговського відомо дуже мало. Його затримали у 2012 році за підозрою в тому, що він здобував секретну інформацію для «якоїсь іноземної держави». За даними ФСБ РФ, громадянин України через Інтернет залучав працівників організацій російського ОПК авіаційно-космічного профілю до збору даних за гроші. Його нібито цікавила закрита технічна документація з провідних перспективних розробок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ