Карпюк
Микола Карпюк

Українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха визнали винними в злочинах під час Чеченської війни. Відповідне рішення ухвалив суд у столиці Чечні Грозному. Про це повідомляє журналіст «Радіо Свобода» Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

«Колегія суддів визнала українців винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу «Вікінг», загибелі та пораненні кількох десятків російських солдатів», – пише він.

Станіслав Клих
Станіслав Клих

Як відомо, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявили, що були незаконно затримані.

Довгий час українські консули не могли потрапити до Карпюка і Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ