повстанці
Саудівська Аравія збільшить підтримку сирійської збройної опозиції

Саудівська Аравія у відповідь на авіаудари Росії в Сирії планує збільшити поставки зброї трьом групам сирійської збройної опозиції, яка домагається усунення президента Асада з посади. Про це повідомляє BBC.

За словами високопоставленого саудівського чиновника, який побажав залишитися анонімним, озброєні групи поміркованої опозиції отримають нову, найсучаснішу зброю, включаючи протитанкові установки. Зокрема, підтримку отримають опозиційні групи «Джейш аль-Фатх», «Вільна сирійська армія» і «Південний фронт», що вважаються поміркованими, розповів чиновник, підкресливши, що радикальні угруповання підтримки не отримають.

За словами джерела, цілком можливо, що поміркована опозиція в Сирії отримає і ракети «земля-повітря». Враховуючи те, що Росія завдає авіаударів не лише по об’єктах ІД, але й по вищеперелічених групах, можливий сценарій застосування саудівської зброї проти російської авіації.

Ще одне високопоставлене джерело в уряді однієї з арабських країн в регіоні Перської затоки сказало в інтерв’ю Бі-бі-сі, що російська інтервенція в Сирії може породити ситуацію, яку сам чиновник називає «новим джихадом». Дії Росії можуть призвести до того, що в Сирію стягуватимуться ще більше джихадистів з тим, аби «звільнити» її від присутності Росії, Ірану таліванської «Хезболли».

За словами представника арабської країни, США зараз діють недосить рішуче, і найгіршим сценарієм для них був би компроміс, який дозволив би залишитися при владі Башара Асада, навіть на короткий час. Сирійські суніти не змиряться з правлінням Асада, як і з будь-яким іншим розкладом сил, що в їхніх очах «дозволить Ірану домінувати в Сирії». За словами чиновника, виникнення екстремістських груп – це лише наслідок головної проблеми Сирії, а саме правління Асада.

Нагадаємо, що у вересні учасники війни у Сирії остаточно розподілилися між двома геополітичними блоками – просуннітським (Саудівська Аравія, Туреччина, США, ЄС) та прошиїтським (РФ, Іран, Ірак). При цьому місцева влада спирається на шиїтську меншість, що не перевищує 10% населення (алавіти).

Починаючи з 30 вересня російські винищувачі завдають авіаційних ударів по Сирії, причому переважну більшість із них (2 з 57) завдано не по заявленим цілям, що пов’язані з «Ісламською державою», а по об’єктам поміркованої опозиції й мирним населеним пунктам. Серед вбитих росіянами є цивільні особи та діти. За словами ж Дмітрія Пєскова, особистого прес-секретаря Владіміра Путіна, у РФ є цілий перелік опонентів сирійського диктатора Башара Асада, що підлягають безумовному фізичному винищенню. 7 жовтня вранці російський флот атакував позиції ІДІЛ у Сирії з Каспійського моря.

Того ж дня війська Асада за підтримки російської авіації розпочали наземну фазу наступу на озброєну опозицію. Згідно відомостей НАТО, до урядової сирійської армії може приєднатися розквартированій у Латакії російській сухопутний батальйон. В свою чергу, сирійські повстанці повідомляють про три збитих ними російські літаки.

Читайте: Російський генерал поплатився життям за участь у війні в Сирії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ