A pro-Russian separatist from the Vostok (East) battalion poses for a picture atop a T-64 tank in Donetsk, eastern Ukraine, July 16, 2014. Fighting raged in Ukraine's east on Wednesday when separatists tried to break through the lines of government forces near the border with Russia and a tentative step towards agreeing conditions for a ceasefire failed. REUTERS/Maxim Zmeyev (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY TPX IMAGES OF THE DAY)
Ситуація на лінії розмежування сторін залишається напруженою

Російська сторона СЦКК (Спільного центру з контролю та координації режиму припинення вогню) вперше підтвердила обстріли з боку незаконних збройних формувань ОРДО/ОРЛО. Про це на сторінці прес-центру штабу АТО повідомив прес-офіцер української сторони СЦКК Вадим Бакай.

Українська сторона СЦКК наголошує, що ситуація на лінії розмежування сторін залишається напруженою.

«Разом з тим, слід зазначити, що російські спостерігачі, які перебувають у групах спостереження, вперше почали підтверджувати факти обстрілів з боку незаконних збройних формувань ОРДО/ОРЛО, зокрема, із забороненого мінськими домовленостями озброєння: 152-мм ствольної артилерії та 120-мм і 82-мм мінометів. До вчорашнього дня вони цього принципово не робили», – йдеться в повідомленні.

Найімовірніше, зазначають у прес-центрі АТО, «причиною зміни їхнього ставлення є те, що члени незаконних збройних формувань псевдореспублік вже настільки «дістали» всіх своїми протиправними діями, зокрема, й спостерігачів російської сторони СЦКК, що останні почали підтверджувати порушення «режиму тиші» з боку незаконних збройних формувань».

Крім того, в результаті перевірки українською стороною СЦКК інформації щодо обстрілу із 152-міліметрових гармат 2 серпня міста Кадіївка (Стаханов) на території ОРЛО встановлено, що такого обстрілу з боку Збройних Сил України не було.

У штабі АТО сподіваються, що матеріали щодо зазначеного випадку найближчим часом знайдуть своє відображення і в офіційному звіті місії ОБСЄ в Україні.

Тим часом ОБСЄ повідомляє про зменшення кількості порушень режиму припинення вогню у Донецькій області минулого тижня. Про це йдеться у тижневому звіті місії ОБСЄ.

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні відзначила загальне зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області з 25 до 31 липня, після збільшення попереднього тижня», – йдеться у повідомленні.

У місії наголосили, що гарячими точками залишаються: трикутник Ясинувата-Авдіївка-Донецький аеропорт; райони навколо Горлівки; дорога Світлодарськ-Дебальцеве, а також райони на схід і північний схід від Маріуполя. Також у Луганській області СММ спостерігала високий рівень насильства у західних частинах області та навколо Щастя та Станиці Луганської.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, експерт назвав п’ять імовірних причин активізації бойових дій на Донбасі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ