«Російська весна»
«Російська весна»

Антивоєнний марш пройшов Невським проспектом у Санкт-Петербурзі, повідомляє Укрінформ. Цього року були сформовані дві демократичні колони. У першій йшли представники партій: «Яблоко», РПР-Парнас, «Партія прогресу» тощо. У другій – з прапорами і проєвропейськими гаслами коаліції «Демократичний Санкт-Петербург» зібралися найрізноманітніші сили.

На заході було дуже багато української символіки – прапорів, тризубів. Однією з основних тем демократичної колони ходу була антивоєнна: «Руки геть від України», «Свободу Надії», а також вимога об’єктивного розслідування вбивства Нємцова, зокрема, вимога викликати на допит президента Чечні Кадирова.

Усю дорогу колону супроводжували провокатори з прапорами Національно-визвольного руху Росії, «Новоросії». Відомий своїми жорстко гомофобськими поглядами і законодавчими ініціативами депутат Віталій Мілонов привів дітей до колони ЛГБТ і зажадав прибрати веселкові прапори, щоби «діти їх не бачили».

Біля виходу на Невський проспект машина звукового супроводу демократичної колони, як і рік тому, заграла гімн України, потім Гімн Росії 1990-х років (музика Глінки), потім гімн Євросоюзу.

З Невського проспекту колони різних політичних поглядів розійшлися на різні площі, де відбулися два мітинги окремих демократів. Сюди також приходили провокатори – в камуфляжі з шевронами «ДНР» і одного з терористичних батальйонів. Але зіткнень не було.

Загалом у демократичних колонах пройшло близько 1,5 тисячі людей. Це у кілька разів менше, ніж торік, коли протистояння в ході «Російської весни» було набагато жорсткішим.

Інформаційний Акцент

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.