мандарини
Ціна на турецькі мандарини в Україні може знизитися до 17-18 грн за кілограм

Російські санкції щодо Туреччини грають на руку Україні. Зокрема, імпорт цитрусових і тепличних овочів може зрости, а їхня ціна стане нижчою. Про це в ході 12-ї Міжнародної конференції «Овочі та фрукти України-2015. Перезавантаження» заявила керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Тетяна Гетьман, передає Інтерфакс-Україна.

За словами експерта, Україна є третім ринком за обсягами реалізації для турецьких овочів і фруктів після ЄС і Росії. Експерт очікує збільшення поставок турецької цибулі в Україну в січні, що також сприятиме зниженню цін на цей товар. «Очікується зниження цін на тепличні огірки, томати, мандарини, інші цитрусові, які йдуть із Туреччини, гранати, виноград. Зараз турецькі постачальники розвертаються в бік України», – сказала вона.

«Якщо тиждень тому вхідна ціна на турецький мандарин в Україні була приблизно 21 грн. за кілограм, на сьогодні вона вже розглядається на рівні 17-18 грн за кілограм», – зазначила Гетьман.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, уряд РФ оприлюднив список заборонених турецьких продуктів. Серед санкційних продуктів опинилися помідори, огірки, ріпчаста цибуля, цибуля-шалот, брокколі, свіжі і сушені цитрусові (апельсини, мандарини та їх гібриди), свіжі яблука, груші, абрикоси, персики, нектарини, сливи, терен, виноград, суниця і полуниця. У чорний список турецьких товарів також включили частини тушок курей, індиків і виготовлені з них субпродукти. Крім того, заборонено ввозити до Росії сіль, а також свіжі гвоздики. Всупереч побоюванням деяких експертів, під ембарґо не потрапили лимони, м’ясо великої рогатої худоби, молочна продукція та риба.

Нагадаємо, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ