У Швеції виселяють Торговельне представництво РФ
У Швеції намагаються виселити Торговельне представництво РФ

Російські дипломати «анексували» будівлю Торговельного представництва РФ у Швеції. Вони категорично відмовляються залишати об’єкт. Натомість спорудили барикади з бетонних блоків й почепили вивіску, на якій зазначено, що це «власність посольства Російської Федерації». У свою чергу, комуна Лідінґьо відключила їм водопостачання, передає державне Радіо Швеції.

Конфлікт триває понад рік. Стефан Хеґе, адвокат й один з трьох нових власників будівлі, протягом всього цього часу не може до неї потрапити. Він заявив, що, крім відключення води, плануються й інші дії. «Ми ще подивимося, чи зможуть вони зварити свою різдвяну кутю», – сказав він журналістам, маючи на увазі російських дипломатів, які живуть у будинку і відмовляються його залишати. Він зауважив, що, як власник, не отримує ані орендної плати від мешканців будинку, ані плати за воду і електрику. «Росіяни думають, що вони можуть анексувати будинок», – обурюється Хеґе. Тим часом у посольстві Росії в Швеції інцидент коментувати відмовилися.

«Будинок на Лідінґьо» – восьмиповерховий багатоквартирний будинок, будівля торговельного представництва РФ на престижному острові Лідінґьо, комуні-супутнику шведської столиці. Її продали з аукціону на початку 2014 року як відшкодування збитків німецького бізнесмена Франца Зедельмайера, яких той зазнав у Росії наприкінці 1990-х років. Перед цим Верховний суд Швеції вирішив, що «Будинок на Лідінге» не має дипломатичного імунітету, що зробило можливим його продаж на примусовому аукціоні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ