хакер
Через хакерську атаку всі штати в США вживають екстрених заходів для гарантування безпеки своїх виборчих систем

Системи реєстрації виборців в Іллінойсі та Аризоні атакували хакери, причому у червні ФБР повідомило, що за нападом на виборчу систему штату стоять росіяни. Про це пише журналіст видання The Washington Post.

«Бюро назвало цю загрозу «відчутною» та суттєвою, «на 8 балів за шкалою від 1 до 10», як сказав у понеділок Метт Робертс, прес-секретар віце-губернатора штату Арізона Мішель Рейган (представниці республіканців). У результаті Рейган майже на тиждень відключила Арізонську систему реєстрації виборців», – йдеться в статті.

«Виявилося, що хакери не завдали шкоди системі штату і навіть жодній з-поміж окружних систем. Однак вони вкрали ім’я користувача та пароль одного зі співробітників виборчої комісії в окрузі Хіла, – пише автор. – За словами Робертса, слідчі ФБР не уточнили, чи є замішані хакери злочинцями або їх найняв російський уряд. У понеділок співробітники бюро відмовилися від коментарів, але поінформовували, що регулярно повідомляють приватному бізнесу про кіберзагрози».

«Інцидент в Аризоні – свіжий прояв російського інтересу до виборів у США і справ американських партій. Йому передувало виявлення гучного проникнення в комп’ютери Національного комітету Демократичної партії (DNC), в результаті якого компрометуючі електронні листи призвели до відставки голови DNC Деббі Вассерман-Шульц і посіяли сум’яття напередодні призначення Гіларі Клінтон кандидатом у президенти», – нагадує оглядач.

Дана російська кампанія також викликає сильне занепокоєння з приводу безпеки виборів, які відбудуться цьогоріч. Раніше, в серпні, ФБР закликало керівництво країни бути насторожі через імовірність вторгнень у виборчі системи. В «миттєвому» повідомленні ФБР, про яке першим повідомив сайт Yahoo News, зазначалося, що слідчі виявили спроби проникнути до виборчих систем декількох штатів, і були вказані адреси Інтернет-протоколів та інші технічні сліди даних зломів, йдеться в статті.

«Крім Аризони, у липні вторгнення до виборчих систем виявила влада Іллінойсу. Жодних даних хакери тоді не вкрали, але ця атака стала першим успішним зломом бази даних щодо реєстрації виборців, як повідомила федеральна влада», – повідомляє Накашіма.

Як мінімум, ще два штати розслідують обставини подій, які можуть виявитися зломами. Водночас всі штати вживають екстрених заходів для гарантування безпеки своїх виборчих систем.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, оглядачі видання  The New York Times вважають, що Росія може спробувати маніпулювати результатами президентських виборів у США.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ