книжки
Мінкульт і Держкомтелерадіо опрацьовують ідею запровадження так званого автоматичного ліцензування книжок

Міністр культури В’ячеслав Кириленко не виключає заборони на ввезення до України і продаж книг із Росії антиукраїнського змісту. Про це він сказав із трибуни Верховної Ради під час «години уряду», у відповідь на запитання депутатів.

«Російськомовну видавничу продукцію ми ніяк не обмежуємо, у нас демократія. Але російська книга валом продовжує йти через український кордон – офіційно завозиться, «в сіру» завозиться і «в чорну»», – заявив Кириленко.

«Є декілька ініціатив – у тому числі, і щодо цілковитої заборони російських книг. Але є побоювання, що можуть і потрібні, й політично нейтральні наукові видання потрапити автоматично під цю заборону», – зазначив він.

Тому Мінкульт спільно з Держкомтелерадіо опрацьовує «інший механізм, який підтримує також частина видавців, – щодо запровадження так званого автоматичного ліцензування».

«Це коли з’являється повідомлення про те, що через кордон проходить книга російського видавництва, у якій є розпалювання міжнаціональної ворожнечі, невизнання суверенітету чи територіальної цілісності України. Таку продукцію, за повідомленням Держкомтелерадіо, заарештовують, на видавництво накладають санкції. Надалі таке видавництво вже не зможе поширювати свою продукцію в Україні», – розповів Кириленко.

Приблизно відомий перелік російських видавництв, які дозволяють собі такі речі. Друкують антиукраїнську пропагандистську літературу і намагаються її довезти навіть до полиць книжкових крамниць, сказав він.

За словами міністра, у такому випадку «необхідно буде внести зміни до законодавства, аби надати необхідні функції державного контролю Держкомтелерадіо, митниці, Службі безпеки та іншим зацікавленим відомствам. І забезпечити повне вилучення із українського обігу всіх книжок, брошур і публікацій російського походження, які пропагують невизнання державного суверенітету України і розпалюють міжнаціональну ворожнечу».

«Практично такі проекти рішень уже готові. Ще ми проведемо одне обговорення – і будемо виходити на рішення і внесення вам (парламенту. – ред.) пропозицій», – додав Кириленко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в січні глава уряду Арсеній Яценюк дав доручення ряду міністрів розглянути пропозицію народного депутата Остапа Семерака про заборону ввезення на територію України книг, надрукованих у Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ