У грудні 2015 року окупанти перемістили дві бурові установки із зони Одеського родовища ближче до Криму

РФ у порушення норм міжнародного морського права продовжує вести розвідувально-бурові роботи на морському шельфі України. Про це 17 липня повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України.

«16-17 липня цього року корабель Морської охорони Держприкордонслужби у взаємодії з літаком Військово-морських сил ЗС України виявив та задокументував факт відбуксирування самопідйомної бурової установки (СПБУ) «Сиваш» з рейду порту н.п. Чорноморське (тимчасово окупована територія АР Крим) в район Голіцинського газового родовища, яке розташоване у виключній морській економічній зоні України», – йдеться у заяві.

У Держприкордонслужбі зазначили, що 2014 року вказана платформа, що належить ДАТ «Чорноморнафтогаз», була незаконно захоплена РФ під час анексії Криму.

«Дана діяльність пов’язана з продовженням РФ незаконних розвідувально-бурових робіт на морському шельфі України, що є грубим порушенням норм Конвенції ООН з морського права та Закону України «Про виключну (морську) економічну зону України». Екіпажам буксиру та СПБУ «Сиваш» повідомили про виявлені порушення та відповідальність за незаконне здійснення будь-якої діяльності у В(М)ЕЗ України», – йдеться у заяві прикордонної служби.

Під час обстеження району родовища на бурових установках та платформах прикордонники зафіксували перебування озброєних осіб.

За фактами порушення міжнародного Морського права та законодавства України Держприкордонслужба проінформувала профільні міністерства. Міністерство закордонних справ України готує ноту, яку буде офіційно доведено до РФ.

Нагадаємо, 15 грудня 2015 року українські морські прикордонники зафіксували факт порушення Росією норм міжнародного морського права. Зокрема, прикордонники виявили та задокументували, що дві бурові установки «Петро Годованець» і «Україна», які у 2014 році були незаконно захоплені Російською Федерацією під час анексії Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим.

Міністерство закордонних справ України розцінює перевезення Росією бурових установок у Чорному морі як «черговий епізод широкомасштабного грабежу майна та природних ресурсів України».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ