1
Карикатура Андрія Левченка «Пташеня Геббельса – Дмитро Кисельов»

Антиукраїнська пропаганда в російських ЗМІ набирає обертів. Чергова фантазія кремлівських медійників заснована на тезі, що США ставляться до України так само, як і Адольф Гітлер. Про це йдеться у огляді DisinfoReview.

В офісі верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні спростувують міфи російської пропаганди.

Зокрема, експерти проаналізували «розслідування» російського пропагандиста Дмітрія Кисельова. У  своїй програмі він заявив, що США ставляться до України так само, як і Адольф Гітлер.

Як наголошується в огляді, весь сюжет Кисельова побудований на фейкових цитатах Гітлера.

Інший російський журналіст Владімір Соловйов  намагався переконати аудиторію, що росіян перетворюють на рабів в Україні.

Розповіді про нібито пригноблену російську меншину також повторили під час шоу Петра Толстого, яке вийшло в ефір кілька днів тому.

В шоу Толстого президента України Петра Порошенка називають «фюрером», а українське місто Одеса описується як останній оплот російської культури в Україні.

Одним з найбільш поширених сюжетів, в яких ЗМІ РФ поширюють дезінформацію, є трагедія рейсу МН17.

Зокрема минулого тижня низка британських видань на підставі документального фільму ВВС поширила інформацію, що літак міг бути збитий пострілом з українського винищувача, а не ракетою «земля-повітря».

Водночас ВВС наголошує, що в самому фільмі експерти ставлять під сумнів таку версію, оскільки українські винищувачі не можуть літати на таких висотах.

Як відомо, російська пропагандистська машина вже давно працює на дискредитацію України. Широко відомими стали такі інтернет-меми брехні путінських ЗМІ: «візитівка Яроша», «розп’ятий хлопчик», «знімають з поїзда в Нацгвардію», «видача учасникам АТО землі на Донбасі і двох рабів», «видача учасникам АТО землі на Донбасі і п’ятьох рабів», «п’яні негри на українському БТР».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ