У Чорному морі військові катери РФ змусили турецьке судно змінити курс
У Чорному морі військові катери РФ змусили турецьке судно змінити курс

Сторожовий катер Прикордонної служби ФСБ РФ і ракетний катер Чорноморського флоту РФ примусили торговельне судно під турецьким прапором змінити курс у Чорному морі. Про це повідомляє сайт компанії «Чорноморнафтогаз».

За інформацією компанії, торговельне судно нібито перешкоджало пересуванню двох бурових установок, які переміщали з Одеського газового родовища, що розташоване на північно-західному шельфі Чорного моря за 150 км від берега Криму.

«На шляху проходження каравану суден із буксированим об’єктом з’явилося невстановлене торговельне судно під турецьким прапором. Діючи з порушенням міжнародних правил попередження зіткнення суден у морі та загальноприйнятих норм морського судноплавства, турецьке судно не поступилося шляхом каравану, що йшов перехресним курсом, і зробило спробу зупинитися на шляху його прямування, чим свідомо створило аварійну ситуацію. У радіообмін з суднами супроводу капітан турецького судна не вступав, не відповідаючи на виклики», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 13 грудня екіпаж російського сторожового корабля у північній частині Егейського моря застосував вогнепальну зброю проти турецького сейнера. У Міноборони РФ заявили, що сейнер «не відповідав на сигнали і прямував прямо на військовий корабель».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, між Росією та Туреччиною вже виникали конфлікти на морі. 4 грудня моряк російського військового судна «Цезарь Куніков» направив переносний зенітний ракетний комплекс «Голка» в бік Стамбула під час проходження кораблем протоки Босфор. Нагадаємо, доступ російських кораблів в чорноморські протоки ускладнився після погіршення російсько-турецьких відносин. Згідно з Конвенцією Монтре, влада Туреччини має право закрити протоки Босфор і Дарданелли, які з’єднують Чорне і Середземне моря, для військових судів, якщо відчує «загрозу військової небезпеки». А у разі прямої війни це трапиться автоматично.

Як відомо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ