посольство
ФСБ тиснула на українського дипломата, пропонуючи конфіденційне співробітництво

Російська ФСБ намагалася завербувати українського дипломата в Москві. Спецслужба діяла через однокурсника дипломата, з яким він навчався у військовому училищі, а нині є полковником запасу збройних сил Росії. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

ФСБ тиснула на нього, проводила бесіди, щоби змусити звернутися до українського дипломата з пропозицією про конфіденційне співробітництво. Російські спецслужби за згоду пропонували вирішити питання з приватизацією майна дипломата у тимчасово анексованому Криму та сприяти перевезенню родини до РФ, погрожували, в разі відмови, створити умови для мобілізації сина до лав Збройних Сил України з подальшим його направленням до зони АТО. Перевірка СБУ виключила наявність такої можливості у російської ФСБ.

Дипломат після інструктажу української контррозвідки відмовився від подальших контактів та обговорень щодо запропонованої «співпраці». Співробітники СБУ забезпечили захист родини працівника шифрувального відділу та організували його повернення на батьківщину.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ