Путін
Російські телеканали продемонстрували нову ядерну зброю

Російські федеральні канали у своїх матеріалах про нараду Президента РФ Владіміра Путіна, присвячену оборонній тематиці, продемонстрували дані про засекречену систему «Статус-6». Пізніше цю інформацію було вилучено. Прес-секретар глави держави Дмітрій Пєсков запевнив, що влада вживатиме заходів, щоби така ситуація не повторилася, передає Интерфакс.

«Справді, там деякі секретні дані потрапили в об’єктив камери, тому вони згодом були видалені. Сподіваємося, що такого більше не повториться», – сказав Пєсков журналістам, пояснюючи, чому ці кадри згодом зникли із сюжетів телеканалів. На запитання, чи є якісь оргвисновки у зв’язку з таким витоком інформації, речник Путіна сказав: «Мені невідомо про якісь заходи, але надалі ми, безумовно, застосуємо превентивні заходи, щоби цього більше не повторювалося».

Йдеться про телерепортажі НТН і Першого каналу 9 листопада з наради про розвиток військово-промислового комплексу за участю Путіна. У телесюжети потрапили кадри, де була знята концепція й терміни реалізації розробки системи «Статус-6», що помітили російські блогери.

Як видно зі скріншоту, який з’явився в блогах, розробник системи – ВАТ «ЦКБ МТ «Рубін». Призначення системи – «ураження важливих об’єктів економіки противника в районі узбережжя і завдання гарантованого неприйнятного збитку території країни шляхом створення зон великого радіоактивного зараження, непридатних для здійснення в цих зонах військової, господарсько-економічної та іншої діяльності протягом тривалого часу». У якості передбачуваних носіїв зображені дві АПЛ: будується атомний підводний човен спеціального призначення «Бєлгород» і будується субмарина спеціального призначення «Хабаровськ» проекту 09851.

Центральне конструкторське бюро морської техніки «Рубін» є одним зі світових лідерів у проектуванні підводних човнів і провідним у Росії конструкторським бюро підводного кораблебудування.

Нагадаємо, раніше Путін заявив про відсутність у Росії намірів становити загрозу для будь-яких країн. Разом з тим, Путін зазначив, що зараз активно зміцнюються стратегічні ядерні сили, підрозділи військово-космічної оборони, суттєво зріс бойовий потенціал практично всіх видів і родів військ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ