російські ультрас
11 червня у Марселі цілий день відбувалися масові сутички між російськими та англійськими фанатами

Росія веде таємну війну проти чемпіонату Європи з футболу. Хулігани не рідкість у футболі, але заворушення після матчу Росія – Англія 11 червня в Марселі, в результаті яких постраждали 35 англійських фанатів, а двоє взагалі опинилися в комі, справляють враження підготовленої та політичної акції. Про це пише американський експерт із безпеки, колишній офіцер контррозвідки Джон Шиндлер у Bild.

На користь цієї версії, на думку Шиндлера, свідчить низка фактів. Російські фанати були добре підготовлені: деякі мали при собі захисні капи для зубів, хтось одягав футболку з атрибутикою Англії, «щоби відвернути увагу». Під час нападів на туристів у Кельні російські хулігани мали із собою рукавички і маски для обличчя – дивний одяг для червня, зауважує автор.

Російські політики, зокрема, представники Кремля, відреагували на побоїще в Марселі зі зловтіхою.

Є підозра, продовжує Шиндлер, що «експорт російських хуліганів у Західну Європу не був випадковістю». Нинішні «ультрас» діяли не так, як звичайні російські п’яні уболівальники на заходах УЄФА: нинішнє покоління фанатів перебуває в значно кращій спортивній формі і, «як здається, качається замість того, щоби пити горілку». При цьому вони значно агресивніші. Деякі вболівальники навіть хвалилися тим, що «мали за плечима військову службу на сході України».

У спецслужбах Великої Британії порахували, що насправді за «ультрас» стоїть російське ГРУ і операція є частиною того, що в Кремлі називають «гібридним веденням війни». Головне розвідувальне управління (ГРУ) – російська спецслужба, яка відповідає за появу «маленьких зелених чоловічків» у Криму, пояснює автор. Мета таких «спеціальних воєн» – чинити на політику вплив, потрібний Москві, і довести всім, що Росію не варто недооцінювати.

Один колишній офіцер ГРУ, ім’я якого не називається, звернув увагу автора, що колись спорт був частиною радянської дійсності, «яку Путін тепер відроджує».

«Путін хоче створити в Західній Європі атмосферу страху, а що може бути краще, ніж відправити туди загартованих бійців, які чинитимуть безлади на матчах? До речі, зовні ці «ультрас» – підтягнуті, брутальні молоді люди, завжди готові побитися – сильно нагадують мені власну службу в ГРУ».

Нагадаємо, 11 червня перед матчем Англія – Росія у Марселі цілий день відбувалися масові вуличні сутички між російськими та англійськими фанатами. Після завершення матчу бійки продовжилися на стадіоні, коли російські вболівальники напали на сектор з англійськими фанами.

14 червня французька поліція зупинила автобус із російськими вболівальниками, які прямували до Лілля. У результаті 50 росіян взяли під варту – вони пройшли процедуру впізнання і допити. Згодом 11 із 43 російських футбольних фанатів і водія автобуса відпустили.

Через напад росіян на сектор з англійськими вболівальниками УЄФА умовно дискваліфікував збірну Росії до завершення «Євро-2016».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ