Лукашенко відмовився від авіабази РФ та російського кредиту
Лукашенко відмовився від авіабази РФ та російського кредиту

Путін не зміг викрутити руки Лукашенку. Президент Білорусі відмовився від розміщення російської авіабази на своїй території. У відповідь Кремль ухвалив рішення не виділяти країні кредит.

Днями відбулися переговори між лідерами двох держав. Глави Росії та Білорусі – Владімір Путін та Алєксандр Лукашенко – не порушували питання про розміщення російської авіабази, пише білоруське видання Наша Нива. Цю інформацію підтвердив і прес-секретар Президента РФ Дмітрій Пєсков. «Авіабаза? Ні, не обговорювалася», – наголосив він.

Як відомо, у середині вересня Путін доручив Міноборони і МЗС провести з Мінськом переговори і за підсумками підписати угоду про створення в Білорусі російської авіабази. Однак, Алєксандр Лукашенко не погодився на пропозицію. Проти бази категорично виступила і білоруська опозиція – у Мінську пройшли акції протесту. У свою чергу, Кремль ухвалив рішення не виділяти Білорусі кредит з підконтрольного їй євразійського Антикризового фонду. Тим часом Мінськ істотно просунувся в переговорах з Міжнародним валютним фондом про виділення такого ж за розміром кредиту, але під нижчий відсоток.

Тож, російсько-білоруські переговори закінчилися нічим – ані бази, ані грошей. Підписано лише малозначну заяву загального характеру. Втім, обидва керівники країн високо оцінили перемовини. Лукашенко сказав, що «абсолютно довіряє» своєму російському колезі. Путін, у свою чергу, зазначив, що переговори були конструктивними та діловими. На думку Президента Росії, співпраця з Білорусією має стратегічний характер. «З метою зміцнення регіональної стабільності й безпеки домовилися активно розвивати військове і військово-технічне співробітництво», – господар Кремля.

  • Ли

    Бацько Лукашенко таких Путлеров ест на завтрак! Он их тактично и без обид спускает в унитаз! Это не наше трусоватое и торговатое руководство, готовое за сиюминутную прибыль торговать Родиной! А Путлер ни чего не сможет сделать Белоруссии, ибо она быстро уйдет на Запад! А если Путлер захочет напасть, то получит асимметричный ответ в виде сплошного партизанского края под самую Москву! С взрывами на инфраструктурных объектах, диверсиями на газопроводах и нефтепроводах! Да и вообще может изначально получить от самих вооруженных сил Белоруссии по самое не балуй! То то позор будет!