Економіка
Російський Мінфін прогнозує 15 років застою в разі відсутності реформ

Російська економіка перебуватиме в застої до 2030 року, якщо не будуть проведені реформи. Про це пише газета Ведомости з посиланням на прогноз Міністерства фінансів.

Згідно з розрахунками відомства, при збереженні ціни на нафту на рівні 40 доларів за барель (у реальному вираженні, тобто при коригуванні з урахуванням інфляції) до 2030 року економіка РФ зростатиме на 1-1,3 % на рік.

1При цьому в 2016 році очікується скорочення на 0,8 відсотка, а в 2017 році – відновлення зростання, в результаті чого реальний розмір ВВП досягне рівня 2014 року через три роки. У цьому випадку загальне зростання економіки до 2030 року становитиме 13 відсотків, що дорівнює показнику періоду з 2011 по 2013 рік.

У Мінфіні кажуть, що такий розвиток економіки є інерційним сценарієм без структурних реформ. За його словами, є і сценарії, пов’язані з реалізацією реформ, і відомство вважає їх більш правильними для Росії.

Як уточнив чиновник, мова йде про внутрішні розрахунки міністерства, та офіційного довгострокового прогнозу наразі немає.

Разом з тим представник відомства висловив сподівання, що найбільш імовірним стане цільовий сценарій Мінфіну, який дозволить економіці досягти темпу зростання у 2-3 відсотки. За його словами, для цього необхідне подорожчання нафти до 50 доларів за барель у реальному вираженні на весь період, але, насамперед, – структурні зміни в економіці, зокрема, «підвищення віддачі на капітал за рахунок зростання продуктивності праці, випереджальне зростання зарплат, і, як результат, збільшення частки інвестицій у ВВП».

Раніше Мінфін РФ оцінив обов’язкові заходи нового антикризового плану дій в економіці країни в 600 мільярдів рублів. А Мінпромторг країни вже готує для населення продуктові картки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ