російські спортсмени, Олімпіада
С.Кірдяпкін втратить золоту медаль Олімпіади-2012 у ходьбі на 50 кілометрів

Шістьох російських спортсменів позбавлять медалей, здобутих на чемпіонатах світу та Європи протягом 2010 і 2011 років, а також на Олімпіаді в Лондоні в 2012 році. Відповідне рішення оголосив 24 березня Спортивний арбітражний суд у швейцарській Лозанні, передає Радіо Свобода.

Таким чином, суд задовольнив апеляцію Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF), яка стосувалася «вибіркових» покарань, винесених проти шести легкоатлетів, визнаних винними у вживанні допінгу. Серед них – Сєргєй Балукін, Валерій Борчин, Владімір Канайкін, Ольга Каніськіна і Юлія Заріпова. Також золоту медаль Олімпіади-2012 у ходьбі на 50 кілометрів втратить Сєргєй Кірдяпкін.

Суд постановив, що Російське антидопінгове агентство помилково визначило час порушення антидопінгових норм російськими спортсменами таким чином, що це дозволило порушникам зберегти їхні найкращі результати й титули.

Читайте: Шарапова зізналась у вживанні допінгу (відео)

Нагадаємо, раніше спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року в Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації.

Згодом з’явився список з понад чотирьох тисяч російських спортсменів, які через вживання допінгу позбавлені права виступати на міжнародних змаганнях.

У Всесвітньому антидопінговому агентстві підозрюють, що президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів.

Читайте:  МОК повторно перевірить на допінг олімпійців Пекіну-2008

БЕЗ КОМЕНТАРІВ