«Сбербанк Росії»
«Сбербанк Росії»

В інтерв’ю німецькій радіостанції «WDR 5» очільник російського «Сбербанку» Герман Греф заявив, що очолюване ним відомство не планувало та не планує входження на півострів Крим, доки він де-факто перебуває у складі Російської Федерації, повідомляють «Новості Крима».

«Крим це територія України, з точки зору міжнародного фінансового сектора, і ми дотримуємося цієї позиції. Якщо говорити спрощено, то для «Сбербанку» Крим – це не Росія», – відповів Греф на запитання ведучого «WDR» про те, чому філій російської фінустанови немає в окупованому росіянами Криму.

При цьому Греф вважає, що ситуація з Кримом не аналогічна статусу проросійських сепаратистських анклавів Абхазії та Південної Осетії, куди вже увійшов «Сбербанк». «Там трохи інша ситуація. Мені не хотілося б це коментувати», – зазначив він.

Зазначимо, що незважаючи на російсько-український «гібридний» збройний конфлікт «Сбербанк Росії» широко представлено в Україні, де на нього не розповсюджуються застосовувані в країнах Заходу економічні санкції. До того ж представництво «Сбербанку Росії» поряд з українським приватним «ПриватБанком», українськими державними «Ощадбанком» та «Укрексімбанком» й викупленим росіянами «Промінвестбанком» визнано НБУ системоутворюючим й таким, що потребує пріоритетної державної підтримки. При цьому чимало українських націонал-патріотичних рухів та політичних партій неодноразово вимагали від президента та уряду припинити роботу установи. Зокрема, у червні невідомі влаштували два вибухи біля київських відділень «Сбербанку Росії», а в липні невстановлені особи підпалили одну з його львівських філій.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ