Російська ракета «Протон-М»
Російська ракета «Протон-М» впала після запуску

Події, що сталися одна за одною, – аварії російських космічних ракетам «Союз» і «Протон» – свідчать про глибокі проблеми російської космічної галузі. Як передає Інтерфакс-АВН, про це заявив авторитетний експерт – член-кореспондент Російської академії космонавтики ім. Ціолковського Юрій Караш.

«Схоже, російська космонавтика розпадається з космічною швидкістю. У космічній галузі не лише не створюється нічого нового, якщо не вважати «вимучену» за 20 років «Ангару», але вже відмовляє випробувана радянська космічна техніка», – зазначив експерт, коментуючи дві останні аварії російських космічних апаратів.

На думку експерта, через низькі зарплати та відсутність нових проектів на підприємствах галузі працюють не найкращі фахівці, яким «не цікаво виготовляти космічні «табуретки», наприклад, ракети розробки півстолітньої давнини. Складається враження, що Росії космонавтика не потрібна».

Як відомо, 16 травня ракета-носій «Протон-М» не змогла вивести на орбіту мексиканський супутник зв’язку. Російський вантажний корабель «Прогрес» мав підняти космічну станцію на кілька кілометрів, проте відмовили двигуни. Раніше, 28 квітня, в результаті невдалого пуску ракети «Союз» був втрачений вантажний корабель «Прогрес М-27М».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ