десантники РФ
У Новоросійську розпочалися спільні армійські навчання «Славянское братство»

На полігоні під Новоросійськом (РФ) розпочалися спільні армійські навчання «Славянскоє братство», на яких відбуватимуться тренування «з протидії Майдану». У навчаннях беруть участь десантники з Росії, Білорусі та Сербії, повідомляє Газета.Ru. Керує навчаннями командувач ВДВ Росії Владімір Шаманов, якого на Заході називають відповідальним за військові злочини в Чечні.

У навчаннях, які триватимуть до 5 вересня, беруть участь 700 військовослужбовців з трьох країн. У них задіяно 20 літаків і вертольотів військово-космічних сил Росії й 100 одиниць російської та білоруської техніки. Також у навчаннях беруть участь десантна рота із Сербії, дві роти спецназу з Білорусі та гвардійський десантно-штурмовий батальйон з Росії.

Від звичайних навчань десантників, які часто проводять у Росії, вони відрізняються тим, що бійців ВДВ буде задіяно у відпрацюванні протидії масовим заворушенням. «На навчаннях широко застосовуватиметься нелетальна зброя як перша фаза спецоперації щодо запобігання заворушенням і накручуванню ситуації в умовній країні», – заявив командувач ВДВ Владімір Шаманов, якого чеченська демократична опозиція вважає безпосередньо відповідальним за масові страти мирного населення та військові злочини на Північному Кавказі. Як приклад він згадав «сценарій Майдану».

Російські військові неодноразово заявляли, що в разі дестабілізації в країні противники чинної влади можуть вдатися до військової сили. Раніше начальник Генштабу Валерій Герасимов заявив, що на відміну від мирних революцій у Грузії та Україні в 2000-х роках, під час подій Євромайдану конфлікт «перейшов у фазу внутрішньодержавного збройного протистояння і практично переріс у громадянську війну».

Військово-повітряні війська Росії невипадково обрано для проведення навчань, завдання яких – «протидія безладам». У планах Міноборони зазначено розширення завдань ВДВ, які можуть стати основою сил швидкого реагування для виконання завдань у разі воєнних дій всередині країни і за кордоном. У березні глава Міноборони Сєрґєй Шойгу заявив, що нині концепція сил швидкого реагування реалізується ВДВ. Перед цим командувач путінських ВДВ Шаманов зазначив, що в останні роки зростає значення «мобільних з’єднань», здатних «виконувати завдання зі стабілізації ситуації у віддалених регіонах країни та за кордоном».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ