Крістіан Жереґі
Крістіан Жереґі

Кінорежисер, учасник кінооб’єднання «Вавилон’13» та доброволець батальйону «Київська Русь» Крістіан Жереґі Указом Президента України отримав українське громадянство. До того режисер був громадянином Росії. Про отримання українського громадянства Крістіан Жереґі написав на своїй сторінці у Facebook.

«Тепер можу сміливо сказати: Дякую тобі, Боже, що я не москаль!», – написав Жереґі. Раніше, звертаючись із проханням про надання йому українського громадянства він писав: «Шановний пане президент, прошу громадянства України. Не хочу померти, захищаючи цю землю, з російським паспортом у кишені».

Під час співпраці із «Вавилон’13» Крістіан Жереґі зняв близько 20 короткометражних фільмів про події на Майдані та в Криму. Картина «Заповіт» перемогла на фестивалі «Відкрита ніч». Після того, як Жерегі пішов добровольцем, він зняв цикл фільмів «Край Землі: Зона АТО».

У одному з інтерв’ю, на запитання чому за українське громадянство йде мова тільки тепер, хоч Жерегі проживає в Україні вже чотири роки, він відповів: «Скажімо так: я обрав собі новий дім, але зараз в цей дім прийшов ворог. І я хочу захищати Україну як її рідний син, а не заїжджий чужоземець».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідер групи Brutto (колишній «Ляпис Трубєцкой») Сергій Міхалок і його продюсер Антон Азізбекян 25 травня отримали посвідки на постійне проживання в Україні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ