Екіпаж лайнера А321
Екіпаж російського літака А321 не подавав сигналів лиха наземним службам

Екіпаж лайнера А321, що розбився на Синаї, не інформував наземні служби про проблеми на борту, повідомляє Інтерфакс із посиланням на поінформоване джерело в Каїрі. Раніше повідомлялося, що в останньому сеансі радіозв’язку командир рейсу запросив екстрену посадку в аеропорту єгипетської столиці.

«За уточненими даними, командир повітряного судна не подавав сигналів лиха, не повідомляв про неполадки і не вимагав аварійної посадки», – заявив співрозмовник агентства. Крім того, джерело заявило, що російський літак впав на спину, однак якісь висновки з цього робити наразі передчасно: щоби прояснити ситуацію, потрібно буде розшифрувати дані бортових самописців.

Зазначимо, що рятувальники виявили хвіст потерпілого літака за 8 кілометрів від борту. За даними ЗМІ, лайнер А321 пошкодив хвіст ще під час інциденту в аеропорту Каїра в 2001 році, і поломку могли остаточно так і не усунути. Версія про пошкодження хвоста узгоджується з даними телеметрії, які публікував сайт Flightradar24, що відслідковує дані з транспондерів літаків. За цими показниками, лайнер рейсу із Шарм-еш-Шейха, набравши висоту, почав різке зниження і встромився в землю. Напередодні рятувальники з місця катастрофи також говорили про це: первинний огляд показав, що літак увійшов у землю вертикально. Експерти в авіагалузі вказували, що, судячи з перших даних, пілотам в останні хвилини доводилося боротися з літаком, який став некерованим.

У свою чергу, Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі заявив, що розслідування причин падіння російського літака може тривати кілька місяців. «Це складне питання і воно потребує провідних технологій та широкого розслідування, яке може тривати місяцями», – зауважив він та закликав дочекатися результатів розслідування.

Нагадаємо, бойовики, пов’язані з «Ісламською державою», взяли на себе відповідальність за нібито збиття пасажирського літака, що летів з Шарм-ель-Шейха до Санкт-Петербурга. Експерти висловлюють сумніви щодо того, чи могли терористи збити лайнер на висоті понад 9 тисяч метрів.

Рейс компанії «Когалимавіа» KGL9268, що прямував до Петербурга із Шарм-ель-Шейха, розбився незабаром після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту лайнера було 224 людини, з-поміж них 25 дітей. Майже всі загиблі – росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один – Білорусі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ