РФ звинувачує у катастрофі А321 турецьких бойовиків
РФ звинувачує у катастрофі А321 турецьких бойовиків

Спецслужби Росії заявляють, що до організації теракту на борту літака А321, жертвами якого стали 224 особи, може бути причетна турецька радикальна націоналістична організація «Сірі вовки», пов’язана з «Ісламською державою».

Як повідомляє російський Комерсант із посиланням на власні джерела, у Туреччині «вовки», які діють у багатьох арабських країнах, зокрема, й у Єгипті, з’явилися ще наприкінці 60-х років минулого століття. Засновником організації вважається глава ультраправої Республіканської селянської національної партії, перетвореної в 1969 році в Партію націоналістичного руху, – Алпарслан Тюркеш.

За даними російських спецслужб, «вовки» брали участь у бойових діях у Чечні, організувавши туди перекидання зброї. А один з лідерів «Сірих вовків», 32-річний Алпарслан Челік, взяв на себе відповідальність за розстріл на території Сирії 24 листопада минулого року одного з російських пілотів, який катапультувався, збитого турецьким літаком.

Нагадаємо,  літак, що прямував до Петербурга із Шарм-ель-Шейха, розбився 31 жовтня незабаром після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту лайнера було 224 людини, з-поміж них 25 дітей. Майже всі загиблі – росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один – Білорусі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, джерела агентства Reuters у спецслужбах США й Європи підтвердили причетність угруповання «Ісламська держава» до аварії А321 над Синаєм. Зокрема, джерела найбільших американських телеканалів оголосили версію про бомбу на борту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ