Російський мільярдер Фрідман залишився без газових родовищ через санкції ЄС

Фрідман
Російський мільярдер Фрідман продав газові родовища через санкції ЄС

Компанія DEA Group російського бізнесмена Міхаїла Фрідмана продала швейцарській групі компаній INEOS газові родовища в Північному морі в акваторії Британії через дію санкцій Заходу проти Москви. Про це йдеться у заяві INEOS, пише DW з посиланням на Reuters.

Як відомо, власником DEA Group є інвестиційний фонд LetterOne, підконтрольний російському мільярдерові Фрідману. «INEOS відкрито заявляє про свій намір зробити стратегічні інвестиції в Північному морі, і це придбання є першим кроком до втілення цієї мети. Це також допоможе нашим нафтохімічним активам у Британії мати постійний доступ до конкурентоспроможної енергії», – йдеться у заяві очільника компанії Джима Реткліффа.

Як зазначається, речник LetterOne також підтвердив продаж. «DEA тепер використовуватиме доходи від продажу для інвестицій в свої основні цільові ринки в Європі й Північній Африці», – зазначив він. При цьому, за словами агенції, жодна з компаній не надала фінансових деталей щодо продажу родовищ.

Раніше кілька близьких до процесу продажу джерел заявляли, що в липні фонд LetterOne націлювався на ціну до 1,2 мільярда доларів, однак найбільша купівельна пропозиція, яка надішла, становила 750 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у квітні міністерство енергетики Великої Британії дало Фрідману шість місяців, щоби продати всі нафтові та газові родовища LetterOne, куплені у німецького енергетичного концерну RWE. В іншому випадку ліцензії на видобуток корисних копалин були б скасовані.

Читайте:  Кремль роздратував Білий дім: США можуть накласти санкції на нафтопереробну галузь РФ

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ