Фрідман
Російський мільярдер Фрідман продав газові родовища через санкції ЄС

Компанія DEA Group російського бізнесмена Міхаїла Фрідмана продала швейцарській групі компаній INEOS газові родовища в Північному морі в акваторії Британії через дію санкцій Заходу проти Москви. Про це йдеться у заяві INEOS, пише DW з посиланням на Reuters.

Як відомо, власником DEA Group є інвестиційний фонд LetterOne, підконтрольний російському мільярдерові Фрідману. «INEOS відкрито заявляє про свій намір зробити стратегічні інвестиції в Північному морі, і це придбання є першим кроком до втілення цієї мети. Це також допоможе нашим нафтохімічним активам у Британії мати постійний доступ до конкурентоспроможної енергії», – йдеться у заяві очільника компанії Джима Реткліффа.

Як зазначається, речник LetterOne також підтвердив продаж. «DEA тепер використовуватиме доходи від продажу для інвестицій в свої основні цільові ринки в Європі й Північній Африці», – зазначив він. При цьому, за словами агенції, жодна з компаній не надала фінансових деталей щодо продажу родовищ.

Раніше кілька близьких до процесу продажу джерел заявляли, що в липні фонд LetterOne націлювався на ціну до 1,2 мільярда доларів, однак найбільша купівельна пропозиція, яка надішла, становила 750 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у квітні міністерство енергетики Великої Британії дало Фрідману шість місяців, щоби продати всі нафтові та газові родовища LetterOne, куплені у німецького енергетичного концерну RWE. В іншому випадку ліцензії на видобуток корисних копалин були б скасовані.

Читайте:  Кремль роздратував Білий дім: США можуть накласти санкції на нафтопереробну галузь РФ

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ