«Північний потік-2»
Через «Північний потік-2» Україна недоотримає 2 млрд. доларів у разі будівництва газогону

Проект будівництва трубопроводу для збільшення обсягів поставок російського газу до Німеччини може позбавити Україну понад 2 млрд. доларів у вигляді транзитних зборів. Крім цього, цей проект суперечить завданню Євросоюзу щодо зниження енергетичної залежності від Росії. Про це заявила заступниця помічника держсекретаря з енергетичної дипломатії Робін Данніган, передає Голос Америки.

Євросоюз у прагненні допомогти Києву після анексії Криму намагається зміцнити енергетичні зв’язки з Україною, тоді як Росія погрожує припинити постачання газу через територію сусідньої країни. «Напрошується запитання: навіщо однією рукою підтримувати Україну, а другою – душити її?», – зазначила Робін Данніган на профільній конференції.

«Припинення транзиту газу по території України позбавить її щорічного доходу в розмірі 2 млрд. дол.», – нагадала вона. «Північний потік-2» насправді загрожує не тільки виживанню України та її ресурсів, але й паливній диверсифікації в Європі, особливо у південно-східній Європі», –попередила американський дипломат.

Схожої думки дотримується і Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Він також заявляє про недоотримання Україною 2 млрд. дол. у разі будівництва Росією газопроводу «Північний потік-2». «Якщо Росія і деякі західні компанії побудують «Північний потік-2», це позбавить Україну 2 млрд. дол. прибутку, Словаччину – 0,8 млрд. дол. прибутку, Польщу – 0,4 млрд. дол. І це позбавить Європейський Союз реальної енергетичної незалежності», – сказав прем’єр.

Він звернувся до Європейської комісії та голів урядів балтійських країн із закликом серйозно поставитися до цього питання і наголосив, що цей проект повинен відповідати всім критеріям Третього енергетичного пакету.

Нагадаємо, на початку вересня створено консорціум щодо будівництва третьої і четвертої ниток «Північного потоку». До його складу увійшли шість учасників: «Газпром», німецькі E.ON і BASF/Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell. За словами керуючого директора першого проекту Nord Stream AG Маттіаса Варніга, «Газпром» отримає в консорціумі 51%, решта партнерів – по 10%, а Engie – 9%.

Читайте: Кремль шарахається в різні боки – тепер РФ будуватиме газопровід у Пакистані

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ