Савченко погрожує черговим «сухим» голодуванням

Савченко погрожує черговим «сухим» голодуванням

Сторона обвинувачення просить для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів штрафу. Про це повідомляє Медіазона.

«Вина Савченко підтверджується матеріалами справи. Водночас попри очевидність причетності Савченко, російський закон не дозволяє звинуватити Савченко за ці діяння. Виходячи з викладеного, дії Савченко щодо вбивства Корнелюка і Волошина та замаху на Денисова можна кваліфікувати як вбивство з мотивів ненависті й ворожнечі, статті 30», – заявив прокурор.

За словами прокурора, Савченко «характеризується позитивно за місцем проживання, за місцем служби – задовільно. На жодні психічні розлади вона не страждала і не страждає, а отже може усвідомлювати характер своїх дій».

Обвинувач підкреслює, що в момент скоєння злочину в стані афекту вона не перебувала.

Імунітету депутата Ради вона не має, вважає він, оскільки «осудні діяння» вчинила до того, як стала парламентарем.

Під час засідання суду Надія Савченко взяла слово.

«У дебатах я буду говорити російською мовою, щоби заощадити на перекладачі. Російські журналісти винні в брехні, в освітленні подій в Україні. Вони також винні в тому, що вони нехтували засобами безпеки. Тут була доведена вина російських телеканалів. Вони винні в тому, що відправляли людей на вірну смерть заради красивої картинки. Була доведена вина російських військових – вони винні в окупації. Була представлена маса доказів, як громадяни Росії, такі як Єгор Русскій, брали участь у вбивствах і тортурах. Тут була доведена вина ФСБ і СК. ФСБ викрадає людей, як у випадку з Сенцовим. Доказом тому є і 40 зліплених томів у моїй справі», – сказала Савченко.

«За ці два роки я переконалася, що ані законів, ані совісті у цих людей (з СК, – ред.) немає. У них є тільки замовлення Кремля, і вони його виконують. У цьому суді було доведено провину російської влади – вони винні в захопленні Криму, в розв’язанні боротьби на Донбасі, вони лізуть скрізь і геноцидом вибивають населення в Чечні, в Абхазії. Скрізь інтереси російської держави домінують над інтересами населення. У цьому суді була не доведена лише моя вина. Я офіцер української армії, я виконувала свій обов’язок», – зазначила вона.

«Якщо суд бере більше двох тижнів на винесення вироку, то я включаю сухе голодування з завтрашнього дня. Я не хочу чекати жодного обміну, щоби міняти винного на невинного… Я невинна людина. Жодних обмінів, жодних торгів, жодного затягування часу», – озвучила своє рішення Савченко.

Нагадаємо, російське слідство звинувачує Савченко за статтями «вбивство» і «замах на вбивство» російських журналістів. Українка всі звинувачення заперечує, наголошуючи на тому, що на момент їхньої загибелі вона вже була в полоні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ