Ситуація в Греції спричинила падіння цін на нафту і російський рубль
Ситуація в Греції спричинила падіння цін на нафту і російський рубль

Ціни на нафту знижуються, оскільки Греція ввела контроль за рухом капіталу після відмови кредиторів продовжити програму фінансової допомоги. Російський рубль впав до мінімуму трьох тижнів. Про це пише Reuters.

До 9.00 ф’ючерси на Brent подешевшали на 0,86 долара до 62,4 долара за барель, а ф’ючерси на WTI – на 0,97 долара до 58,66 долара. Побоювання інвесторів, що Греція вийде з єврозони, викликали падіння курсу євро до місячного мінімуму і спад на фондових ринках Азії.

«Що стосується ринку нафти, ймовірні наслідки викличуть його зниження. Якщо ситуація не вирішиться, інвестори втратять упевненість», – сказав старший аналітик CMC Markets у Сіднеї Рік Спунер.

Рубль значно подешевшав при відкритті біржових торгів понеділка через загрозу дефолту Греції та виходу країни з єврозони. Проти рубля грають купівля валюти Центробанком, а також сезонний попит на валюту, при цьому податковий період, під який проходили продажі експортної валютної виручки, завершується в понеділок сплатою податку на прибуток. Рубль подешевшав у парі з доларом до позначки 55,77 вперше з 9 червня, до 10.10 котирування долар/рубль розрахунками «завтра» на Московській біржі були поблизу 55,5, на 1,3% вище попереднього закриття. До цього часу пара євро/рубль оцінювалася в 61,46 рубля, на 0,4% вище попереднього закриття.

Як відомо, Греція повинна була виплатити близько 1,5 млрд євро МВФ 5 червня. Афіни провели останнє погашення в сумі близько 750 млн євро, спустошивши резервні рахунки у Фонді, і нещодавно заявили, що сплатити борг у червні не зможуть. В уряді Греції заявили, що більше не можуть йти на поступки в переговорах з кредиторами, і зазначили, що міжнародні структури повинні взяти на себе відповідальність за остаточний результат.

В ЄС були негативно здивовані кроком, який зробив грецький уряд, висунувши на всенародний референдум 5 липня питання щодо прийняття країною умов міжнародних фінансових кредиторів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, банки Греції з понеділка, 29 червня, закриті на тиждень через сильні побоювання дефолту і виходу країни з єврозони. Також влада запровадила ліміт на зняття готівки в банкоматах – 60 євро в день.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ