російські військові
Джерела повідомили, контингент РФ в Сирії зріс до 4 тисяч осіб

Російський військовий контингент в Сирії з початку операції в цій країні зріс до чотирьох тисяч осіб, стверджує агентство Reuters з посиланням на джерела в американських спецслужбах і незалежних експертів.

На початку військової операції Росії в Сирії, яка стартувала 30 вересня, російських військових у цій країні було близько двох тисяч, зазначає агентство. Таким чином, з того часу російський військовий контингент зріс удвічі. Крім того, джерела, знайомі з даними американської розвідки, стверджують, що Росія зазнала в Сирії військових втрат. Водночас конкретних цифр не називається. Нагадаємо, що в Міноборони РФ досі підтвердили тільки один випадок загибелі російського військовослужбовця в Сирії – контрактника Вадима Костенко, який, як стверджується, покінчив із собою через розлад з дівчиною. Проте, рідні загиблого в цій версії сумніваються.

Міністерство закордонних справ РФ відмовилося коментувати як чисельність російського контингенту в Сирії, так і можливе число військових втрат, переадресувавши питання Міноборони. У військовому відомстві на запити Reuters не відповіла.

Читайте: Російські «комсомольці-добровольці» у Сирії заробляють $50 на добу

Джерела Reuters в Пентаґоні також повідомили, що збільшилася кількість військових баз, на яких дислокуються Повітряно-космічні сили РФ. За даними співрозмовників агентства, тепер російські літаки вилітають на операції з чотирьох баз. Крім того, Росія розгорнула наземну артилерію, і велика кількість російських військовослужбовців перебуває за межами російських баз, стверджують джерела.

Раніше помічник держсекретаря у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд, виступаючи в Конгресі США, також заявила, що Росія розгорнула свою артилерію та інші наземні засоби навколо сирійських провінцій Хама і Хомс. Трансляція її виступу опублікована в Twitter Держдепу. «Росія ухвалила рішення розмістити наземну артилерію, що веде до погіршення ситуації в провінціях Хама і Хомс», – сказала Нуланд.

Читайте: Російські військові тестуватимуть у Сирії променеві пістолети

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ