Мінекономіки РФ хоче заборонити чиновникам і військовим WhatsApp, Viber та Telegram
Для службових цілей в РФ дозволять використовувати лише російські месенджери

Мінекономіки РФ пропонує заборонити чиновникам та іншим військовим вести робоче листування через мобільні додатки іноземних розробників, повідомляє російський Коммерсантъ.

Таким чином чиновникам і військовим можуть заборонити листуватися з поштових скриньок на Gmail.com і в популярних месенджерах WhatsApp, Viber, Telegram.

Представник Мінекономіки Єлєна Лашкіна підтвердила, що для службових цілей планується використання лише російських месенджерів. Ця позиція узгоджена з Мінкомзв’язку, Мінпромторгу та Інститутом розвитку Інтернету (ІРІ).

Також у доповіді президенту містяться пропозиції щодо розширення чинної з 1 січня 2016 року заборони на закупівлю іноземного ПЗ у держоргани.

Міністерству пропонують поширити заборону не лишн на пряме придбання ПЗ, але й на закупівлю робіт, послуг зі створення та обслуговування інформаційних систем, на оренду софта.

Ці заходи планується поширити не тільки на держоргани, але й на компанії з державною участю і держмонополії.

Щоби мотивувати чиновників не порушувати цю заборону, міністерства пропонують ввести адміністративне покарання за закупівлю іноземного софта і обладнання в порушення законодавства.

Один зі співрозмовників серед держслужбовців зазначає, що питання використання іноземного ПЗ для робочого листування постало особливо гостро після численних витоків конфіденційної інформації, організованих хакерським угрупованням «Шалтай-Болтай».

При цьому в адміністрації президента РФ вже вирішили створити захищений месенджер для держорганів, який повинен стати альтернативою Telegram, WhatsApp і Viber.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ