1
Міграційна служба в Україні відхиляє заяви біженців з РФ через те, що Росія є «правовою державою», пише оглядач Tageszeitung

Критики російського президента Владіміра Путіна, які втекли в Україну, найчастіше опиняються без захисту. Про це йдеться в матеріалі оглядача німецької газети Tageszeitung Бернхарда Клазена.

«Послухайте моєї поради, – звертається до російських опозиціонерів російський активіст Петро Любченко, який перебуває в Одесі. – Якщо ви хочете виїхати з Росії, в жодному разі не їдьте в Україну. Тут небезпечно».

У Росії Любченка звинувачують в організації демонстрації за більшу автономію Кубані від Росії. Його соратниці Дарині Полюдовій, яка на відміну від нього залишилася в Росії, пощастило менше: у грудні її засудили до двох років позбавлення волі.

Але тепер і сам Любченко, який підтримував події на Майдані, побоюється депортації до Росії. Міграційна служба в Одесі відхилила його заяву про надання прихистку. Росія, як пояснили в суді в лютому 2015 року співробітники міграційної служби, «є правовою державою і там позивачеві не загрожує жодна небезпека для здоров’я і життя». Проте, суд вирішив інакше і зобов’язав службу заново переглянути прохання.

«І цей перегляд триває вже рік», – розповідає Любченко.

Кілька тижнів тому з Росії прийшов запит на видачу росіянина, і тепер його можуть депортувати будь-якої миті.

Тим часом Любченко – аж ніяк не єдиний російський опозиціонер, який втік в Україну. Так, в 2014 році кількість отриманих від громадян Росії заяв про притулок становила 130, а в 2015-му – 86.

Таку ж саму аргументацію про «Росію як про правову державу», як і у випадку Любченка, українська міграційна влада використовує у справі співзасновниці «Комітету солідарності з Майданом» Ольги Курносової з Санкт-Петербурга, яка після кількох обшуків утекла до Києва.

«Угода про видачу між Україною і Росією до тепер чинна», – звертає увагу Любченко.

Це викликає побоювання й в уповноваженої з питань міграції правозахисної організації «Меморіал» Свєтлани Ганнушкіної. Після повалення Віктора Януковича в період з березня по грудень 2014 року Україна вислала в Росію 20 осіб. Висилка в Росію, де, як зазначає правозахисниця, немає незалежних судів і практикуються тортури, що, по суті, є «порушенням Женевської конвенції про біженців».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Україна прихистила російського блогера. Через 10 мисяців очікування політичний притулок отримав журналіст з РФ Дмітрій Шипілов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ