танк
РФ перекидає війська до кордону з Білоруссю

Кремль посилює угруповання своїх військ на західних кордонах РФ. Після повідомлень про перекидання в Брянську область 28-ї окремої мотострілецької бригади разом з технікою і озброєнням джерела повідомили, що до західного кордону передислокуються дві бригади. Крім того, буде сформовано три нові дивізії, пише Інтерфакс.

За даними видання, «одночасно з формуванням трьох нових дивізій (двох у складі Західного військового округу, однієї – в межах Південного військового округу) додатково до західного кордону Росії передислокуються з центральних районів країни дві окремі мотострілецькі бригади».

Вже почалася передислокація з Єкатеринбурга в Калинець (Брянська область) 28-ї окремої мотострілецької бригади. Крім того, з Самари у Валуйки (Білгородська область) передислокується 23-тя окрема мотострілецька бригада.

Співрозмовник агентства зазначив, що заходи з посилення угруповання військ на західному стратегічному напрямку нібито вживаються через збільшену активність блоку НАТО в Східній Європі.

«Безумовно, ці заходи можна розглядати як відповідь на все більшу активність Північноатлантичного альянсу поблизу кордонів Росії», – заявило джерело.

При цьому про передислокацію 28-й ОМСБР у місто Калинець стало відомо ще кілька днів тому. Про це повідомили місцеві ЗМІ, зазначаючи, що бригаду перевели з Єкатеринбурга в Брянську область на постійне місце дислокації. Крім того, місцеві жителі виклали в соцмережі фотографії ешелонів з військовою технікою, яка прибула в місто.

Проаналізувавши цю інформацію, команда дослідників InformNapalm дійшла висновку, що Росія розгортає вздовж білоруського кордону нові військові бази, вибудовуючи таким чином свою лінію оборони на шляху з Москви до Мінська для підстраховки.

Тим часом 3 червня в південній частині Балтійського моря біля берегів Швеції, Данії та Польщі стартували морські навчання BALTOPS 2016 року під керівництвом НАТО. У нинішньому році в маневрах візьмуть участь стратегічні бомбардувальники США В-52, які спеціально для цього перекидають в Європу.

Крім того, днями генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ заявив, що члени НАТО вирішили в 2016 році вперше майже за 10 років значно збільшити витрати на оборону через загрози, що зростають, з-поміж яких – російська агресія. Ймовірно, це питання обговорюватиметься на саміті Альянсу в Варшаві 8-9 липня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ