Микола СунгуровськийДиректор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський прогнозує, що політика Кремля на Донбасі передбачає найближчим часом чергове загострення у формі локальних тактичних наступів підтримуваних Росією бойовиків на контрольовану Україною територію. На думку експерта, Путіна цікавить не розширення зони, контрольованої «ДНР»-«ЛНР», а «примус України до миру» на вигідних керманичу Росії умовах.

«З тих подій, які зараз відбуваються на Донбасі, в Україні, Росії і на Заході, я поки не бачу, щоб кремлівське керівництво змінило свої цілі. Воно змінює риторику, різні способи досягнення цих цілей, але самі цілі не змінюються.

Зараз Кремль ставить основним пріоритетом використання не військової, а «м’якої сили». Але щоб Україна стала більш «сприйнятливою», до неї застосують «жорстку силу». Тобто те, що зараз відбувається в зоні АТО – постійні обстріли, постійне порушення Мінських угод – це попередження: якщо Україна не слухатиметься, не захоче йти на переговори і на поступки, то чекайте ось тієї самої агресії. І для цього на Донбасі буде створено всі необхідні передумови для подальшого наступу, тобто нарощується жива сила й технічне оснащення.

Путіну зараз не потрібна просто агресія, йому потрібен успіх. Будь-яка дія, яка не закінчиться перемогою, поховає його остаточно. Найближчим часом можливі якісь дії з розширенням непідконтрольної Україні території на Донбасі, але ці території не будуть великими. Це не надто цікавить Путіна, для нього становлять інтерес ті проривні ефекти, які би дозволили посадити Україну і Захід за стіл переговорів, але з козирями в руках у Путіна. Тобто змусити сторону противника піти на ті поступки, які йому потрібні, а йому потрібне визнання автономного статусу цих так званих республік, йому бажано мати коридор до Криму, при цьому щоб Україна надала його добровільно, бо сил для того, щоби його пробити і втримувати, у Путіна немає», – зазначив військовий експерт Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ