О.Турчинов
Турчинов застерігає від спроб домовлятися із Росією

«Союз з терористами для боротьби з тероризмом – це безумство, що провокуватиме ще більшу агресію та насилля. Цей союз призведе до ще більшої кількості жертв серед мирного населення, – такої думки дотримується секретар РНБО Олександр Турчинов.

«Спроби домовитись з Росією та Путіним запускають механізм, який спрацював 11 вересня, але в більш страшних і звірячих масштабах», – зазначив Турчинов у статті, оприлюдненій на сайті РНБО. «Замість співпраці, необхідно дати ефективну і змістовну відповідь Кремлю. Вона має бути консолідованою, комплексною і адекватною, відповідно до усіх складових розв‘язаної Москвою гібридної війни: військовою, економічною, фінансовою, юридичною, інформаційною, кібернетичною… і, головне, – дієвою», – наголосив Турчинов.

Він додав, що «більшість західних політиків не бачать очевидного: Росія готується до серйозної та масштабної війни». «Треба чітко усвідомити: російський режим не збирається зупиняться. Він створює та використовує «гарячі» точки для випробування нової зброї, відпрацювання нових тактичних прийомів ведення бойових дій, набуття військовими підрозділами бойового досвіду, а також для тиску на непоступливі йому країни. Путін у будь-який спосіб хоче реалізувати «геостратегію реваншу», – вважає голова РНБО.

Він нагадав, що на сході України Росія відпрацьовувала технологію проведення сухопутних операцій з використанням потужної артилерії та систем залпового вогню. В Сирії РФ проводить навчання і відпрацьовує бойове застосування своїх літаків та ракет. «Тим самим Путін перевіряє точність та ефективність враження цілей крилатими ракетами морського, підводного і повітряного базування. Треба пам’ятати, що ці самі ракети можуть нести ядерний боєзаряд», – зазначив Турчинов. «Агресія Російської Федерації, що почалася 2014 року проти України, стала довгостроковим чинником впливу не лише на українську, але і на світову політичну, економічну, військову та соціальну реальність», – резюмував він.

Читайте: Порошенко про коаліцію з Кремлем: «Велика помилка – довіряти Путіну»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ