Путін, Росія
Експерти звинуватили Росію у спробі вплинути на вибори в Європі

Авторитетне видання The Wall Street Journal опитало низку аналітиків і чиновників з приводу планів керівництва Росії на міжнародній арені, Експерти висловили думку, що РФ 2017-2018 рр. має намір так само втручатися в хід виборів у європейських країнах, як нині це робить у США – передає DW.

Відповідні висновки експерти зробили на тлі численних кібератак російських хакерів із метою вплинути на результати президентських виборів у США.

Серед найближчих виборів в Європі, на яких може позначитися російський вплив, − вибори до парламенту Нідерландів (березень), Президента Франції (квітень-травень), а також у Бундестаґ ФРН восени. Експерт Фонду захисту демократії Пасі Ерон зауважив, що результати всіх цих виборів матимуть великі геополітичні наслідки для Росії.

Навіть якщо не вдасться провести у владу прямих союзників Росії на європейських виборах 2017 року, в довгостроковій перспективі подібне втручання стане частиною стратегії президента РФ Владіміра Путіна.

Фахівці наголосили, що, намагаючись заплутати тих, кого він вважає своїми противниками в США і Європі, і дискредитуючи виборчу систему на Заході, Путін хоче полегшити собі можливість перевиборів на пост глави власної держави 2018 року.

На думку одного з представників Білого дома, якщо західні країни критикуватимуть процедуру перевиборів Путіна на пост президента, у Кремля буде готова відповідь, що у них самих неідеальна виборча система.

До того ж, представники Адміністрації Президента США стверджують, що тактика Москви може полягати в тому, щоби створити європейцям проблеми в їхніх країнах під час виборів, аби їм було не до критики Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ