На думку аналітиків Stratfor, до вбивства "Мотороли" причетна Росія, а не українські спецслужби
На думку аналітиків Stratfor, до вбивства “Мотороли” причетна Росія, а не українські спецслужби

Аналітики американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor висловили думку, що вбивство одного з ватажків бойовиків так званої ДНР «Мотороли» свідчить про плани Кремля вийти із війни на Донбасі – передає DW.

Експерти спрогнозували, що вбивство одіозного бойовика Арсена «Мотороли» Павлова може стати поворотним моментом у війні. У статті фахівці нагадали, що Павлов уже п’ятий «високопоставлений» сепаратист, якого вбили далеко від лінії зіткнення сторін на території самопроголошених республік з грудня 2015 року.

На думку аналітиків Stratfor, до цього вбивства непричетні українські спецслужби, а найбільш імовірними назвали версії про те, що «Моторола» став жертвою конкурентної боротьби серед сепаратистів або його вбивство було справою рук РФ.

Коментуючи можливість російського сліду, експерти зауважили, що, з одного боку, Кремль може захотіти позбутися від найбільш агресивних командирів, які не визнають субординації. Крім того, Росія, можливо, прагне зачистити свідків своїх військових злочинів на Донбасі, зокрема йдеться про рейс MH17.

На цьому тлі автори наголосили, що вбивство бойовика сталося в той час, коли у влади Росії залишається шанс досягти угоди щодо України з Заходом до обрання нового президента США і продовження санкцій ЄС.

У підсумку йдеться про те, що досягнута під час зустрічі в Берліні згода про введення на Донбас збройної місії ОБСЄ, яка, у свою чергу, може закрити кордон між Україною і Росією, заблокувавши російську військову і матеріальну допомогу для сепаратистів, може стати основою для швидкого виходу Кремля з цього конфлікту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ