СОТ
Скаргу подали Росія, Венесуела, Аргентина, Нікарагуа, Еквадор і Куба

Росія, Венесуела, Аргентина, Нікараґуа, Еквадор і Куба оскаржили в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) економічну частину Асоціації ЄС-Україна.

Зазначається, країни апелюють до того, що обнуляти або зменшувати мита на товари можна тільки в разі укладення угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Подібна угода між Україною і ЄС набула чинності тільки з 1 січня 2016 року, однак Євросоюз обнулив мита приблизно для 98% товарів з України, що, на думку країн-заявників, порушує основний принцип організації – недискримінаційність торгівлі в рамках СОТ.

Окрім того, Євросоюз до набуття чинності угоди про ЗВТ уніфікував з Україною низку правил в галузі трудової міграції, а також полегшив українським банкам взаємодію з європейськими.

За інформацією Мінекономрозвитку, минулого року товарообіг Росії і ЄС впав у порівнянні з 2014 роком на 40%, до 230 млрд. доларів, зокрема, експорт РФ у вартісному вираженні знизився на 37,7%, левову частку (понад 50%) в європейському імпорті з Росії становлять вуглеводні. У період з середини 2014 по III квартал 2015 року у Росії просів експорт в ЄС за окремими категоріями товарів саме через преференції для України.

Читайте: Набула чинності угода про зону вільної торгівлі з ЄС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ