Експерти визнали пропаганду Кремля однією з найбільших загроз світу 2017 року

Старший науковий співробітник європейського Центру Карнеґі та головний редактор блогу «Стратегічна Європа» Джуді Демпсі спрогнозувала, що найбільшими загрозами 2017 року стануть Російська Федерація і тероризм – передає НВ.

Демпсі нагадала, що у своєму новорічному зверненні канцлер ФРН Анґела Меркель говорила про найближчі місяці, протягом яких європейці повинні знайти в собі політичну волю для об’єднання. В іншому випадку Європейському Союзу загрожує подальша дезінтеграція.

«У своєму новорічному зверненні, канцлер попереджала, що Німеччина стане мішенню ісламських терористів. Головною темою її промови була Європа – не Путін, російський президент, і не Дональд Трамп, майбутній президент США. Обидва лідера досить поверхово ставляться до західних ліберальних цінностей. Саме через їх погляди Меркель вирішила зосередитися на Європі і її власній країні», – підкреслила науковець.

За її словами, сенс звернення німецького канцлера полягав у тому, що німці, в першу чергу, і європейці в цілому повинні покладатися на себе в питаннях захисту цінностей, способу життя і демократії.

«Немає сенсу звинувачувати інших у безпорадності Європи, покладатися на Америку в питанні забезпечення безпеки континенту і сумніватися в істинності намірів Путіна. Ера самообману закінчилася», – зауважила фахівець.

На цьому тлі вона висловив думку, що першим викликом для Європи 2017 року є те, що її лідери повинні знайти спосіб узгодити питання забезпечення безпеки з європейськими цінностями, не нашкодивши при цьому культурі політичної коректності, яка інколи вступає у протиріччя з необхідністю зміцнення безпеки.

«Другий виклик для Німеччини, Нідерландів і Франції, де цього року повинні пройти вибори, – боротьба з підступною пропагандою Кремля. Німецькі спецслужби не з чуток знають про діяльність російських хакерів і кремлівських дезінформаційних кампаній, адже їх метою часто була Меркель і демократія в цілому. Оскільки німецький канцлер є одним з небагатьох прихильників збереження санкцій проти Росії, вона стала головною ціллю російської пропагандистської машини. Це несе загрозу для німецької демократії», – наголосила експерт.

«Від успіху європейських лідерів у відповіді на ці два виклики – захист громадян від тероризму та протидія дезінформації – залежить майбутнє демократії і цінностей Європи», – підсумувала Демпсі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ