Інтернет
У США занепокоєні, що підводні човни РФ можуть пошкодити інтернет-кабелі

У Пентаґоні заявили, що стурбовані російськими підводними човнами, які останнім часом агресивно маневрують у районах розміщення підводних кабелів, що забезпечують майже всю мережу Інтернет у світі. Про це газеті New York Times повідомили американські військові і представники розвідки США, передає УНН.

Командування американських ВМС і розвідувальних служб відзначає значну активізацію дій Росії в районах залягання кабелів зв’язку між Північним морем і північним сходом Азії, а також у водах неподалік від узбережжя Сполучених Штатів. «Те, що якась країна пошкоджує кабелі зв’язку, викликало б занепокоєння. Але враховуючи секретний характер дій підводних човнів, ми не обговорюємо конкретику», – заявив виданню представник ВМС США Вільям Маркс.

Зазначається, що в разі загострення відносин або конфлікту Росія може просто перерізати ці комунікації, від яких залежать громадяни, політики та вся економіка країн Заходу. У Пентаґоні не повідомляють, що робитимуть, якщо РФ зашкодить підводні інтернет-кабелі, але цьому питанню приділяється значна увага. «Немає свідчень того, що кабелі пошкоджують, однак занепокоєння у США та їхніх союзників викликає військова активізація Росії в світі», – повідомили джерела виданню. При цьому американські військові вважають, що російські підводні човни мають необхідні можливості для того, щоби перерізати кабелі на тій глибині, на якій їх прокладено.

Минулого місяця російське судно «Янтар», обладнане двома глибоководними апаратами, повільно прямувало від Східного узбережжя США у бік Куби, де прокладено один із найважливіших підводних кабелів. Представники ВМС Сполучених Штатів підкреслили, що глибоководні апарати «Янтаря» здатні перерізати кабелі на великій глибині.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ