Петро Порошенко
Порошенко: дефолту не буде, РФ має визначитися – «розумна чи красива»

Дефолту України не буде, Росія до кінця року має визначитися  з подальшою долею кредиту на суму 3 млрд. доларів, виданого за часів президентства Віктора Януковича. Про це ввечері 6 вересня заявив Президент Петро Порошенко після зустрічі з директором-розпорядником МВФ Крістін Лаґард, повідомили в ефірі 5 каналу

«За жодних обставин Росія не буде поставлена у більш привілейовані умови, ніж інші кредитори України», – зазначив Порошенко. Він додав, що успішне завершення переговорів України з МВФ не дозволило Росії дочекатися дефолту, «на який РФ так розраховувала».

«Дефолт давав можливість негайно предявити борг до сплати. Переговори були проведені. Дефолту немає і не буде. І Росія до кінця року має визначитись – чи вона розумна чи вона красива»,  – заявив Порошенко. У свою чергу Крістін Лаґард зазначила, що статус російського боргу визначить рада директорів МВФ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу та відстрочити виплату решти боргу на чотири роки.

Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року. У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна «теоретично» наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати в разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак, згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладання угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на 120 млн дол.

Нагадаємо, економічний експерт Олег Устенко дав оцінку угоди про рестуктуризацію боргу між Україною та міжнародними кредиторами. Зокрема, він розповів, що у разі, якщо рівень зростання ВВП України перевищуватиме 4% у період з 2021 по 2040 рр., з кожного наступного відсотка зростання Україна сплачуватиме кредиторам близько 40%.

Читайте: Реструктуризація держборгу не допоможе Україні виконати програму МВФ, – експерт

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ