Микола Давидюк
Микола Давидюк

Зважаючи на досвід попередніх домовленостей про запровадження на Донбасі «режиму тиші», можна припускати, що Росія дотримуватися їх не буде. Деякий час, на новорічні свята, можуть показово зробити паузу, але вона не буде довготривалою. Путіну треба офіційно оголосити публічне перемир’я, аби показати світові, що Росія – «миротворець», проте вони і надалі провокуватимуть наших військових.

Таку думку в коментарі виданню Інформаційний Акцент висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи останні домовленості в Мінську про повне припинення вогню.

На думку політолога, всі розмови російської влади про мир є лише черговою маніпуляцію: «Росія грає на почуттях тих простих людей, які дійсно вірять, що обстріли закінчаться».

Із цього випливає, що на сьогодні не зовсім зрозуміла подальша доля Мінських домовленостей, адже термін їх виконання добігає кінця.

«Усі думають, що вони автоматично продовжуються, хоча насправді ми не знаємо, як на закінчення дедлайну Мінських домовленостей відреагує Росія. Путін може відреагувати зовсім неочікувано, звинувативши Україну в невиконанні домовленостей, може навіть почати активну фазу бойових дій», – припустив політолог.

Коментуючи продовження санкцій проти Росії, Давидюк наголосив на тому, що це принаймні на певний час «дисциплінує» Кремль.

«Росія дуже сильно втрачає за рахунок падіння цін на нафту. Російський президент після продовження санкцій уже менше говорить про імперські амбіції, особливо, коли нафта дешевшає», – зазначив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, тристороння контактна група в Мінську домовилася запровадження повного і беззастережного «режиму тиші» на Донбасі, починаючи з 00.00 у ніч із 22 на 23 грудня 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ